مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۷ مرداد ۱۱, پنجشنبه

فرانسه،مهرداد عارفانی متهم طرح توطئه پاریس را در اختیار بلژیک ‌گذاشت

فرانسه،مهرداد عارفانی متهم طرح توطئه پاریس را در اختیار بلژیک ‌گذاشت

فرانسه، متهم طرح توطئه پاریس را در اختیار بلژیک ‌گذاشت
فرانسه، متهم طرح توطئه پاریس را در اختیار بلژیک ‌گذاشت
دادگستری فرانسه اعلام کرد مهرداد عارفانی را که در روز ٣٠ژوئن در ویلپنت پاریس دستگیر شده بود، در اختیار مقامات قضایی بلژیک قرار داده است.
این متهم به توطئه تروریستی، که در دادگاه با انتقال خود به بلژیک موافقت کرده بود در روز ۲۹تیر ۹۷تحویل مقامات قضایی بلژیک شده است. این شهروند ۵٤سالۀ ایرانی-بلژیکی مورد ظنّ مقامات قضایی بلژیک در اجرای طرح بمب‌گذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق ایران است.
منابع قضایی فرانسه اعلام کردند که فرد مزبور بر اساس «حکم تعقیب اروپائی» که دادگستری بلژیک در روز ۱۲تیرماه علیه او صادر کرده بود به «تلاش در ارتکاب قتل تروریستی» و «تدارک مقدمات یک سوء قصد» متهم است.
جزییاتی از توطئه تروریستی پاریس
کشف طرح یک سوءقصد تروریستی علیۀ همایش ایرانیان در پاریس که روز ٣٠ژوئن/ ٩تیر ۹۷در «ویلپنت» واقع در حومۀ شمال شرقی پاریس برپا شد، تا کنون منجر به دستگیری یک دیپلمات رژیم ایران در آلمان، یک زوج بلژیکی ایرانی‌تبار در بلژیک و مهرداد عارفانی در پاریس شده است.
بنا‌به‌گفته بازپرسان دادسرای پاریس، مهرداد عارفانی در هتل محل اقامت خود در پایتخت فرانسه دستگیر شده است. وی دارای یک تلفن دستیِ مجهز به سیم‌کارت اتریشی است که در آن تنها یک شمارۀ تلفن در اتریش وجود داشته است. بنا بر گزارش منابع خبری، وی قصد داشت علیه اجتماع بزرگ اپوزیسیون ایران که در آن علاوه بر دهها هزار ایرانی هوادار مجاهدین خلق ایران صدها تن از نمایندگان و شخصیتهای شناخته شده سیاسی از آمریکا، اروپا و خاورمیانه شرکت داشتند، دست به یک سوءقصد تروریستی بزند
همزمان با دستگیری مهرداد عارفانی در پاریس، یک زوج بلژیکی ایرانی‌تبار نیز در بروکسل دستگیر گردید. منابع خبری به‌نقل از مأموران تشکیل پرونده، این زوج را طراح عملیات اجرایی سوءقصد کشف شده می‌دانند. این زوج که امیر سعدونی و نسیم نومنی نام دارند در روز ۹تیر ۹۷در بروکسل دستگیر شدند. پلیس در اتومبیل آنان ۵٠٠گرم مواد منفجره FATP و یک چاشنی انفجاری کشف کرد.
دادگستری آلمان نیز، روز بیستم تیرماه، اعلام کرده بود که یک دیپلمات ایرانی را در این کشور دستگیر کرده است، در بازداشت موقت قرار داده است. این دیپلمات ٤۶ساله که اسدالله اسدی نام دارد، دبیر سوم در سفارت رژیم ایران در وین است. از این به‌اصطلاح دیپلمات به‌عنوان فردی یاد می‌شود که مواد منفجره را در لوکزامبورگ در اختیار زوج بلژیکی ایرانی‌تبار قرار داده است.
دادسرای آلمان اتهام این دیپلمات تروریست را «فعالیت‌های اطلاعاتی» و « توطئه برای ارتکاب یک قتل» اعلام کرده است. به گفتۀ همین منبع، این اتهامات مانع استرداد وی به بلژیک نیست. دادگستری بلژیک خواستار استرداد او شده است.
اسدالله اسدی، از مأموران وزارت بدنام اطلاعات رژیم ایران و مسئولیت وی شناسایی و مبارزه با گروه‌های مخالف رژیم ایران در داخل و خارج کشور است.، بنا بر خبرها وی در فروردین گذشته از زوج سعدونی خواسته است بمب‌گذاری در گردهمایی مجاهدین در «ویلپنت» را تدارک دیده و به اجرا بگذارد.
بیشتر بخوانید:


لینکها ومطالب وگزارشاتی در رابطه توطئه تروریستی علیه گردهمائی ایرانیان در ویلپنت و...
اقدامات بلژیک علیه یک عملیات تروریستی رژیم ایران

بیشتر بخوانید
·          
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
·          
o         


·          
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:

.
بهزادعلیشاهی که درنزدکرمانشاهیان و ایرانیان آزاده دیگر به دلقک علیشاه معروف است

،صمد نظري 

،هادي  شعباني


 وايرج صالحي


وداوود باقر وند


وعيسي آزاده 

 در رابطه ترور وقتل های در زیر بیشتر بخوانید


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر