مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۳ آذر ۲۹, شنبه

دانستني ها مطلب اول: شكستن ركورد در خواندن دي‌ان‌اي (DNA) مطلب دوم: چشم‌انداز سفر به مريخ، موشكهاي بازاستفاده، و پرينترهاي سه‌بعدي  on 2014/12/19 12:25

Category: علومپزشكي

از سري مطالبِ «چگونه تكنولوژي ما را به آينده نزديك‌تر نمود در سال 2014»

در ژانويه 2014، شركت Illumina اعلام كرد كه جديدترين دستگاه تعيين توالي دي‌ان‌اي را به بازار آورده است كه ميتواند 18000 ژنوم انسان را در سال قرائت و مكتوب كند به قيمت 1000 دلار براي هر ژنوم. قابل ذكر است كه هزينه تعيين توالي دي‌ان‌اي در يك ژنوم سابق بر اين حدود 100 ميليون دلار بوده است. مطالعه ژنوم به ما بينش عميقي نسبت به منشا بيماريهاي گوناگون مي‌دهد. تا كنون حدود 225000 ژنوم تعيين توالي شده‌اند. پيشتاز علم ژنتيك، گريگ ونتر ميگويد كه تا سال 2020 انتظار مي‌رود كه نزديك به 5 ميليون ژنوم را تعيين توالي كرده باشيم. قدم بعدي تكامل نرم‌افزارهاي هوشمند براي تجزيه‌ و تحليل اين همه اطلاعات است.


   2014/12/19 15:45


از سري مطالبِ «چگونه تكنولوژي ما را به آينده نزديك‌تر نمود در سال 2014»

الان ماسك (Elon Musk)، تاجر و سازنده ميلياردر و صاحب SpaceX و Telsa، ميگويد كه بشريت بايستي به سيارات ديگر گسترش پيدا كند تا بقاء يابد و يكي از اوليه‌ترين مكانها مريخ است. او ميگويد كه موشكهاي بازاستفاده هزينه پرتاب را 100 برابر ارزانتر مي‌كند.

 

غير از هزينه، كاشفان فضايي آينده نياز به استقلال عمل خواهند داشت و چنين است كه پرينتر سه‌بعدي بايستي با خود ببرند تا بتوانند قطعات و ابزار مورد نياز خود را در محل بسازند. يك پرينتر سه‌بعدي اخيرا به ايستگاه فضايي بين‌المللي (ISS) فرستاده شد تا آزمايش شود و جنبش صنعتگري در فضا را استارت بزند.  

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر