مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۷ مرداد ۳, چهارشنبه

شرکت هوایی «ماهان ایر » تأمین کننده سلاح نیرو برای جنگ بیرحمانه بشار اسد

شرکت هوایی «ماهان ایر » تأمین کننده سلاح نیرو برای جنگ بیرحمانه بشار اسد

استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا
استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا
هیل نشریه کنگره آمریکا در مطلبی به نقش مخرب رژیم ایران در جنگ سوریه و کشتار و ویرانی این کشور توسط دیکتاتور بیرحم بشار اسد پرداخته است. یکی از ابزارهای این رژیم که نقش تأمین سلاح و نیرو را برای دیکتاتور سوریه ایفا می‌کند شرکت هوایی ماهان ایر رژیم است.
پیرامون همین مسأله این نشریه به‌نقل از امانوئل اتو لنگی کارشناس ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها نوشت: وزارت خزانه‌داری آمریکا به درستی« بالهای ماهان ایر را می‌چیند» این جمله اشاره به تحریمها خزانه‌داری آمریکا علیه این شرکت هوایی رژیم می‌باشد.

انتقال سلاح و نیرو به سوریه توسط شرکت هوایی ماهان ایر

«ماهان ایر»، خط هوایی تجاری ایران، نقشی حیاتی در انتقال تسلیحات و نیروی انسانی به سوریه و دامن زدن به جنگ بی‌رحمانه دیکتاتوری بشار اسد ایفا می‌کند.
آمریکا سال ۲۰۱۱«ماهان ایر» را زیر تحریمهای تروریستی قرار داد، با این وجود این خط هوایی به پروازهایش به اروپا، خلیج‌فارس و جنوب شرقی آسیا ادامه می‌دهد.
اما وزارت دارایی آمریکا در ۹ژوییه امسال با ارسال پیامی صریح روشن کرد که مؤسسات طرف همکاری با «ماهان ایر» بهای همکاری با آن شرکت را خواهند پرداخت. دولت ترامپ «شرکت مسافرتی و توریستی ماهان» که در مالزی مستقر است و نقش نماینده فروش «ماهان ایر» را ایفا می‌کند به فهرست تحریمها اضافه کرده است.
«ماهان ایر» به هر کجا پرواز کند، به یک رشته خدمات دهنده نیاز دارد. بدون کمک آنها عملاً هیج پرواز تجاری قابل انجام نیست.
شرکتهای بزرگ خدمات فرودگاه‌ها باید نهایتاً تصمیم بگیرند که آیا سود حاصل از مبالادت با «ماهان ایر» به خطر گرفتار شدن در تور تحریمهای آمریکا می‌ارزد یا نه. انتخاب سختی نباید باشد.
دست کم ۶۷شرکت در اتحادیه اروپا، روسیه، ترکیه، خلیج‌فارس، هند، چین و خاور دور به «ماهان ایر» خدمات ارائه داده‌اند. وزارت دارایی آمریکا اکنون به تمام این شرکتها هشدار داده است.
بیشتر بدانید:
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه ۱۸تیر ۹۷ اعلام کرد:‌‌ تمام اموال و منافع مربوط به آژانس مسافرتی و گردشگری ماهان ایر مستقر در مالزی که در حوزه قضایی ایالات‌متحده قرار دارد مسدود شد.
استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت:‌ تحریم جدید نشان می‌دهد که دولت آمریکا کماکان به هدف قرار دادن کسانی که به تروریسم پشتیبانی می‌رسانند، متعهد هستیم.
ماهان ایر به‌خاطر نقل و انتقال نیرو و سلاح برای سپاه پاسداران در لیست تحریمهای خزانه‌داری قرار گرفته بود.
وزارت خزانه‌داری آمریکا پیش از این دو تن از عوامل رژیم را به اتهام ارتباط با خطوط هوایی دنا و یک تاجر زن ترکیه‌یی و سه شرکت همکار ماهان ایر را تحریم کرده بود. شرکتهای مرتبط با هواپیمایی رژیم ایران هدف تحریمهای جدید خزانه‌داری آمریکا وزارت خزانه‌داری آمریکا روز ۳خرداد ۹۷نام ۹فرد و شرکت مرتبط با رژیم ایران را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد. به گزارش خبرگزاری رویتر این تحریم‌ها شرکتهایی را در ترکیه و ایران که با هواپیمایی ماهان ایر و معراج در ارتباط هستند، مورد تحریم قرار می‌دهد.
مطالب مرتبط:

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر