مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۷ تیر ۲۷, چهارشنبه

جلسه استماع کمیته فرعی امنیت ملی مجلس نمایندگان آمریکا، نقش مخرب رژیم ایران در سوریه

جلسه استماع کمیته فرعی امنیت ملی مجلس نمایندگان آمریکا، نقش مخرب رژیم ایران در سوریه

جلسه استماع کنگره آمریکا
جلسه استماع کنگره آمریکا
روز گذشته ۲۶تیر ۹۷در جلسه استماع کمیته فرعی امنیت ملی مجلس نمایندگان آمریکا با حضور شماری از کارشناسان امور خاورمیانه نقش مخرب رژیم ایران در سوریه بررسی شد:

ران دسانتیس رئیس کمیته فرعی امنیت ملی مجلس نمایندگان

تجاوزگریهای رژیم ایران طی ماههای اخیر به شکل بی‌سابقه‌یی افزایش یافته است و حملاتی را از خاک سوریه انجام می‌دهد.
در سوریه دولت بشار اسد به یک بسیج بیرحمانه برای بازپس‌گیری جنوب کشور با حمایت رژیمهای ایران و روسیه روی آورده است.. آمریکا، انگلستان، فرانسه، آلمان، کانادا و ملل‌متحد روشن ساخته‌اند که رژیم اسد هیچ مشروعیتی ندارد.
آمریکا باید علیه اسد و گسترش دخالتهای رژیم ایران و روسیه دست به مقابله بزند...
در وضعیت فعلی سوریه، امکان گفتگوهای صلح برای سوریه وجود ندارد.

دکتر مایکل دوران کارشناس ارشد مؤسسه هادسون در واشنگتن

مهار رژیم ایران در سوریه ضروری است. از شروع جنگ داخلی در سوریه، رژیم ایران و روسیه به‌صورت تهاجمی وبیرحمانه کار کرده‌اند تا سوریه جدیدی را شکل دهند که در راستای منافعشان باشد. دخالت رژیم ایران به‌طور خاص نگران‌کننده است چرا که در تقسیم کار بین مسکو و تهران، رژیم ایران عمده نیروی زمینی را تأمین می‌کند.
ما نباید اجازه دهیم رژیم ایران و نیروی نیابتی آن حزب‌الله لبنان به جنگ در سوریه ادامه دهند.

سفیر دورگلد Dore Gold:

آنچه باعث نگرانی است این است که سوریه یک دولت دنباله‌رو رژیم ایران است و میزبان نیروها و پایگاههای این رژیم است. همچنین تهران مشغول آموزش شبه‌‌نظامیان شیعی نیابتی طبق مدل حزب‌الله لبنان است... تا مواضع خود را در سوریه مستحکم کند.
در ۱۱ژوئیه گزارش شد شبه‌‌نظامیان شیعی که توسط حزب‌الله و رژیم ایران کنترل می‌شوند در ارتش اسد ادغام شدند تا برای تصرف جنوب سوریه به کار گرفته شوند.
رژیم ایران در سال ۲۰۱۴ یک شاخه حزب‌الله را در سوریه بنیانگذاری کرد و یک سال قبل از آن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، پیشنهاد کرد بسیاری از نیروهای نیابتی متحد شوند و یک ارتش ۱۵۰۰۰۰نفره برای عملیات در سوریه تشکیل دهند. این نیروها تحت فرماندهی سپاه پاسداران عمل کرده‌اند و بسیاری از آنها در نبرد حلب شرکت داشتند و حالا در درعا در جنوب سوریه درست در کنار بلندی‌های جولان هستند. هدف نظامی رژیم ایران ایجاد یک کریدور زمینی از ایران به مدیترانه است که از عراق و سوریه عبور می‌کند. اخیراً حسین سلامی، معاون فرمانده سپاه پاسداران اعلام کرد که ارتش جمهوری اسلامی در سوریه منتظر فرمان برای محو رژیم شیطانی اسراییل است.

مطالب مرتبط

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر