مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۷ مرداد ۹, سه‌شنبه

اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس مشترک با نخست‌وزیر ایتالیا

اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس مشترک با نخست‌وزیر ایتالیا

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا - جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا
دوشنبه هشتم مرداد (۳۰ژوئیه ۲۰۱۸) دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور نخست‌وزیر ایتالیا گفت: نخست‌وزیر و من توافق کردیم که رژیم بیرحم ایران هرگز نباید اجازه یابد سلاح اتمی داشته باشد، هرگز.
ترامپ خاطرنشان کرد: ما کشورها را ترغیب می‌کنیم به این رژیم فشار وارد کنند تا به طیفی از فعالیتهای بدخواهانه‌اش خاتمه بدهد. آنها همین الآن در شرایط سختی به‌سر می‌برند. من به توافق اتمی قبلی پایان دادم. اگر ما بتوانیم روی چیزی کار کنیم که معنی‌دار و مهم باشد و مثل توافق قبلی کاغذ سیاه کردن نباشد من با آنها ملاقات می‌کنم.
رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره مذاکره با رژیم در چنین شرایطی، گفت: در صورتی که آنها بخواهند و آمادگی داشته باشند من یقیناً با آنها ملاقات می‌کنم و هیچ پیش‌شرطی هم در کار نخواهد بود.

اظهارات وزیر خارجه آمریکا

متعاقباً مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در همین خصوص به خبرنگاران گفت:
اگر آنها تغییرات اساسی در نحوه برخورد با مردم خود ایجاد کنند و رفتار شرورانه خود را کاهش دهند
و اگر وارد یک توافق جهانی که عملاً مانع تکثیر اتمی‌شود، بشوند، پرزیدنت آماده است بنشیند و با آنها مذاکره کند.
خبرنگار سی ان بی‌سی با اشاره به این‌که هنوز تحریمهای ثانویه اجرایی نشده و چند روز تا به جریان افتادن آن باقی مانده است، از پمپئو مشخصاً پرسید: رژیم ایران حتی قبل از به جریان افتادن تحریمهای ثانویه، به‌خاطر بحران ارزی زیرضرب است، آیا این می‌تواند کمک کند که آنها را به میز مذاکره بازگرداند؟
وزیر خارجه آمریکا گفت: آنچه ما می‌خواهیم تغییر در رفتار این رژیم است. آنچه ما به‌دنبال آن هستیم فروپاشی یا چیز دیگری در این رابطه نیست. شما نمی‌توانید به ریاض موشک پرتاب کنید شما نمی‌توانید افراد را در عراق و سوریه و حزب‌الله را در لبنان تسلیح کنید! شما نمی‌توانید توسط شبه‌‌نظامیان عراقی بجنگید! اینها رفتارهایی است که از رژیم ایران پذیرفته نیست و آنها تغییراتی است که ما به‌دنبال آن هستیم و امیدواریم رفتار خود را تغییر دهد.
از سوی دیگر سپاه پاسداران از طریق باشگاه خبرنگارانش هشدار داد: برخی در ایران طی روزهای اخیر دوباره مذاکره‌طلب شده‌اند با مثال زدن پذیرش قطعنامه ۵۹۸ ما را را به آنچه خود تصمیم سخت می‌خوانند فراخوانده‌اند.
سپاه پاسداران همچنین «دیپلماسی ترامپی» مطلوب آخوند روحانی و ظریف را زیر ضرب برده و نوشته است: «پیشنهاد مذاکره بدون پیش‌شرط ترامپ با روحانی دو ساعت بیشتر عمر نکرد.... نباید فراموش کرد که او در حالی مقامات ایرانی را به دیدار فرامی‌خواند که "جان بولتون"، طرفدار سینه‌چاک منافقین و حامی بی‌قید و شرط براندازی مشاور امنیت ملی اوست».
ارگان سپاه پاسداران خاطرنشان کرده است که ترامپ در کنار فشارهایش بر رژیم، هرازگاه با عنوان کردن مذاکره، درصدد ایجاد شکاف در رژیم است و « درک این نکته ساده‌تر از آن است که کسی منکر آن باشد».

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر