مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۴ فروردین ۶, پنجشنبه

حمله هوایی آمریکا به مواضع "دولت اسلامی" در تکریت

حمله هوایی آمریکا به مواضع "دولت اسلامی" در تکریت

آمریکا و متحدانش برای اولین بار پیشروی نیروهای عراقی در شهر تکریت را با حملات هوایی مورد حمایت قرار دادند. به گفته وزارت دفاع آمریکا این پشتیبانی به درخواست حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق انجام می‌شود.
آمریکا و متحدانش در ائتلاف ضد "دولت اسلامی" (ضد داعش) علاوه بر حمله هوایی به مواضع این نیرو در درون تکریت، در زمینه ارائه اطلاعات و داده‌های تجسسی و مشاوره نظامی نیز با نیروهای عراقی همکاری می‌کنند.
ژنرال جیمز تری، از فرماندهان آمریکایی ائتلاف ضدداعش گفته است که حمله به تکریت صرفا علیه مواضع داعش متمرکز است و جان افراد غیردخیل ونیز زیرساخت‌ها تا حد ممکن مصون می‌مانند.

حمله‌ای که متوقف شد

نیروهای مسلح عراق ۴ هفته پیش حمله‌ای را برای آزاد سازی تکریت آغاز کردند. در این حمله ۳۰ هزار نیروی عراقی شرکت داشتند که بنا بر داده‌های مقام‌های آمریکا ۲۰ هزار نفر آنها از شبه‌نظامیان شیعه ای بودند که متحد ایران در عراق به شمار می‌روند. گرچه این نیروها تا نزدیکی مرکز شهر هم پیشروی کرده بودند، ولی بعدا این حمله متوقف شد. گفته می‌شد که فقدان پوشش هوایی عملیات را با مشکل مواجه کرده و آمریکا به دلیل نقش پررنگ فرماندهان و مشاوران ایرانی در این نبرد و حساسیت کشورهای عربی آماده همکاری نیست. استدلال مقام‌های عراقی هم این بود که توقف عملیات برای فرصت‌دادن به شهروندان عادی جهت فرار از شهر است، بعضا هم از خطر تله‌های انفجاری و مین‌گذاری‌های داعش صحبت می‌شد.دويچه وله

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر