مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۳ اسفند ۲۶, سه‌شنبه

جنايات اسد مزدور خامنه اي - سوریه بار دیگر بمباران شیمیایی مردم

سوریه بار دیگر متهم به بمباران شیمیایی مردم شد

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه (مستقر در لندن) می‌گوید ارتش رژیم اسد در درگیری‌های شمال غربی این کشور گاز سمی به کار برده است. شش نفر در این حمله جان خود را از دست داده‌ و گروهی مجروح شده‌اند.
در حمله نیروی هوایی به منطقه ‌«سرمین» در شمال غربی سوریه، شش نفر کشته شده‌اند. این حمله شامگاه دوشنبه ۱۶ مارس (۲۵ اسفند) روی داده و شماری مجروح نیز برجای گذاشته است. سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید نیمی از کشته‌شدگان خردسال بوده‌اند.
کنشگران سوری، رژیم اسد را متهم به استفاده از گاز کلر کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند هلی‌کوپترها، بمب‌هایی را به منطقه پرتاب کردند که ظاهرا حاوی گاز کلر بوده‌اند.
غیر از کنشگران سوری، منبع رسمی دیگری این خبر را تایید نکرده است. ویدئویی که از سوی فعالان مدنی سوریه در اینترنت منتشر شده، تعدادی کشته و شماری مجروح را با ماسک گاز در بیمارستان‌ها نشان می‌دهد.
نماینده دولت سوریه در سازمان ملل، اتهام کاربست گاز شیمیایی در بمباران دوشنبه شب را تکذیب کرده‌است. حسام‌الدین علا، در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، مسئولیت چنین اقدامی را به گردن «تروریست‌ها» انداخت.
روز سه‌شنبه ۱۷ مارس (۲۶ اسفند)، سازمان عفو بین‌الملل (امنستی اینترنشنال) در گزارشی اعلام کرد که رژیم اسد در بمباران شهر رقه در نوامبر ۲۰۱۴، مرتکب جنایت جنگی شده است. این اعلام، عطف به کشته شدن ۱۱۵ غیرنظامی در رقه است. دست‌کم ۱۴ کودک نیز در میان قربانیان این حمله بودند.
عفو بین‌الملل می‌گوید نیروی هوایی سوریه به نام حمله به مواضع داعش در رقه، یک بازار پر جمعیت، یک مسجد و تعدادی خانه را هدف گرفت که هیچ کاربرد نظامی نداشتند.
اتهامات تازه به رژیم سوریه در حالی طرح می‌شوند که آمریکا از آمادگی برای گفت‌وگو با دولت سوریه خبر داده است. جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده روز یکشنبه ۱۵ مارس گفت: «مجبور کردن بشار اسد به مذاکره، برای آن است که راه‌حلی سیاسی برای پایان جنگ داخلی پیدا شود.»

۲۱۵ هزار کشته در سوریه
به گزارش سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر، بیش از ۲۱۵ هزار نفر در جنگ داخلی سوریه کشته و نیمی از جمعیت این کشور آواره شده‌اند.
وزیر امور خارجه آمریکا در شرم الشیخ مصر در مصاحبه با فرستنده "سی‌بی‌اس" گفت: «این یکی از بدترین تراژدی‌هایی است که ما بر روی کره زمین شاهد آن بوده‌ایم.»
از شروع حرکت‌های اعتراضی علیه دولت اسد در سوریه آمریکا به مخالفان سوری کمک مالی کرده است. جمعه گذشته نیز (۱۳ مارس) تونی بلینکن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا، از کمک ۷۰ میلیون دلاری آمریکا به اپوزیسیون سوریه خبر داد.
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که ۲۵ میلیون دلار به طور مستقیم در اختیار واحدهای اپوزیسیون میانه‌روی مسلح مخالف رژیم اسد و گروه "دولت اسلامی"، داعش سابق قرار می‌گیرد. دويچه وله

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر