مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۴ فروردین ۸, شنبه

خامنه اي كه رشد بادكنكي اش تركيده سكوت پيشه كرده اما:حمله شدیداللحن دبیرکل حزب‌الله لبنان به عربستان سعودی

حمله شدیداللحن دبیرکل حزب‌الله لبنان به عربستان سعودی

  • 28 مارس 2015 - 08 فروردین 1394
هم‌رسانی
حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، حملات به رهبری عربستان سعودی به مناطقی در یمن را محکوم کرد و گفت: "در دهه‌های گذشته بعضی از عرب‌ها که برای آزادی فلسطین از اشغال اسرائیل هیچ کاری نکرده‌اند، اکنون به یمن حمله کرده‌اند."
آقای نصرالله گفت "تهاجم سعودی-آمریکایی" به یمن به "شکستی خفت‌بار" منجر خواهد شد.
او عربستان سعودی را به فرستادن بمب‌گذاران انتحاری و به وجود آوردن داعش متهم کرد و گفت اینکه نفوذ ایران در منطقه بالا رفته به خاطر بی‌مسئولیتی و کاهلی عربستان سعودی است.
عربستان سعودی در روزهای گذشته به همراه چند کشور دیگر حملاتی هوایی به مواضع نیروهای مخالف عبدربه منصور هادی انجام داده است. عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن، از صنعا پایتخت گریخته و به عدن رفته بود.
پس از حمله به اقامتگاه او در عدن، آقای هادی به ریاض در عربستان سعودی رفت و هم‌اکنون هم برای شرکت در نشست اتحادیه عرب به مصر سفر کرده است.
حسن نصرالله با انتقاد از سیاست خارجی عربستان سعودی و همراهی برخی کشورها به خاطر "پول‌های سعودی" گفت جنگ هوایی به پیروزی نمی‌انجامد و تنها به معنی ویرانی زیرساخت‌های یمن خواهد بود.
دبیرکل حزب‌الله لبنان موضع عربستان سعودی در قبال انقلا‌ب‌های تونس و مصر را محکوم کرد و پرسید چرا پس از سرنگونی دولت محمد مرسی، که با آرای مردم انتخاب شده بود، حرکتی برای حمله به مصر شکل نگرفت.
او گفت دلیل مداخله نظامی عربستان سعودی در بحران یمن تنها برای این است که این کشور نمی‌خواهد نفوذ و سلطه خودش را از دست بدهد.
حسن نصرالله‌ پیش‌بینی کرد که تهاجم نظامی چند کشور عرب به مناطقی در یمن به محبوبیت بیشتر ایران در بین یمنی‌ها منجر خواهد شد.
بي بي سي

۱ نظر: