مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۶ اردیبهشت ۹, شنبه

قرارگاه عمار چیست و عماریون کیستند ؟کارشان چیست - چماقداران تحت امر مجتبی خامنه ای

قرارگاه عمار چیست و  عماریون کیستند ؟


این روزها و مخصوصا در نزاع نفس گیر دو هفته‌ای خامنه‌ای و احمدی نژاد بسیار از «عماریون » و «قرارگاه عمار» شنیده ایم !
عماریون کیستند ؟ و قرارگاه عمار چه در سر دارد و چه « قراری در این قرارگاه » قرار است گذاشته شود ؟
تولد
« قرارگاه عمار » در نگاه اول همان «انصار حزب الله» و یا گروههای شبه نظامی حزب الله است چرا که بسیاری از گردانندگان و اعضای آن همانهایی هستند که در طی قریب دو دهه اخیر در حیات جمهوری اسلامی گروهها و سازمانهای با پسوند و پیشوند حزب الله داشته اند ، ابتدا با نام «حزب الله تهران» آغاز کردند و بعد ترنام «انصار حزب الله» برخود گذاردند و چندی بعد اختلافات واداراشان کرد به چند گروه دیگر تقسیم شوند و یکی شد «اتحادیه دانشجویان و دانش آموختگان حزب الله» و دیگری شد «حزب الله نمازجمعه» و چندی بعد شدند «جبهه فرهنگی موعود» و بعد تر «جبهه مقاومت انقلاب اسلامی» و… همینجور ادامه پیدا کرد تا اینکه رسیدند به این حقیقت که اگرچه کار سلبی و ضرب و شتم مسکن موفقی است برای درد بحران هویت و اعتبار جمهوری اسلامی اما کار ایجابی و فکر و اندیشه نیز بد نیست !
این شد که دور هم جمع گردیدند تا برای “تعمیق بصیرت جامعه و تحقق منویات مقام ولایت” فعالیت خود را آغاز کنند .
اولین بار حجت الاسلام پناهیان از جمله روحانیون نزدیک به رهبری و سپاه پاسداران که بعدها مشخص شد وی نیز از جمله سران آن تشکل است خبر از برپایی این گروه را داد و اعلام کرد که : «قرارگاه عمار کانون فکر و اندیشه برای سازماندهی عناصر فعال فرهنگی و سیاسی و به دنبال تبیین و پیگیری دیدگاههای مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و ساماندهی جبهه اهل ولاء و اندیشه می‌باشد.»
اگر چه به غیر از سخنان جسته و گریخته تعدادی از افراد که یکی پس از دیگری مشخص می شد در این گروه عضویت دارند هیچگونه اطلاعات رسمی‌ای مبنی بر خواستگاه اولیه این جمع منتشر نمی شد اما رفته رفته رسانه‌ها و افکار عمومی با توجه به عضویت افرادی شناخته شده متقاعد شدند که این قرارگاه با هدف برخورد با کسانی که سران فتنه نام گرفته‌اند و حامیان آنها، تشکیل شده است.
این شد که درکشا کش سرکوبهای خونین حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری دوسال پیش درست همان لحظات که سطوح میانی و پائینی هوادارانشان در خیابانها به روی ملت اسلحه و آتش می گشودند یقه سفیدهایشان دور هم جمع گردیدند و به فکر ایجاد اتاق فکر بین فعالان فرهنگی و سیاسی طرفداران سرسخت ولایت فقیه و قشر رادیکال محافظه کاران افتادند و اینچنین بود که درحکومت اسلامی ایران را که‌ام القرای جهان اسلام می خوانند و بی‌شک همه چیزش در ید و اختیار ولی فقیه است ،  رسالت « عمار » گونه برای خود قائل شدند و قرارگاه عمار تشکیل دادند . اینچنین است که از اساس اینبار نیز راه را به اشتباه آغاز کردند و خانه از پای بست ویران است !
هویت ؛ اصلا عمار که بود ؟
عمار از اولین مسلمانان بود، قریش وقتی که از ایمان او به اسلام مطلع شد در آزار و شکنجه او کم نگذاشتند ، به حدی که مادرش سمیه را زیر ضربات تازیانه کشتند و خود او نیز در زیر ضربات تازیانه مجبور شد تا ایمانش را کتمان کند و سلام و درود بر بتهای کعبه بفرستد تا زنده بماند !
با کتمان مسلمانی عمار بود که آیه ۱۰۶ سوره نحل به گفته رسول خدا درباره او نازل شد ، با شروع لشگر کشی و جنگهای صدر اسلام بود که همواره عمار از فرماندهان و جنگویان اصلی در کنار رسول اکرم بود .
پیامبر اسلام بارها پیش گویی نموده بود که عمار را گروهی ستمکار می کشند. بعد از رحلت پیغمبر اسلام عمار از وفاداران به حضرت علی و از مخالفان سرسخت عثمان بود،بعد از کودتای سقیفه ، عمار از متخلفان بیعت با ابو بکر و جزء کسانی بود که می خواست دوباره در بین مهاجران شورا تشکیل دهد تا خلافت را به علی برگرداند.
چنان که به هنگام مشاوره شورای شش نفره خلیفه دوم، از پشت درهای بسته فریاد مــی زد:« برای یکپارچگی مسلمانان به علی رای دهید و امر حکومت را از خاندان پیامبرتان بیرون نرانید».
او با خلیفه سوم نیز سر ناسازگاری داشت که اینبار عثمان به سختی او را مورد عتاب و ضرب و شتم قرار داد قرار داد  اما او دست برنداشت و همواره  خلفای راشدین را دشنام می داد و سر ناسازگاری با حکومت مرکزی اسلام داشت ، پر بیراه نیست اگر بگوئیم که بیشترعمر عمار به پرخاشگری و ناسازگاری و شعار دادن گذشته تا که آخر الامر او در ۹۱ سالگی در جنگ صفین به دست لشگر معاویه به شهادت رسید  .
پس آنچه که از نام این گروه برمی آید بیشتر از آنکه قرار باشد « عماریون » به فکر و تولید اندیشه و مشغول باشند به جهاد و جنگ و ناسازگاری برسر حاکمان مشغول خواهند بود ، حال آنکه عمار در دوران صدر اسلام و جنگ و جهاد و پس از آن حکومت خلفای راشدین عمار شد ، آنچه که عمار را نامور کرد آن دوران بود نه دوران فرمانروایی پیامبر اسلام در مدینه و یا زمامداری علی ابن ابیطالب ! ،مگر آنکه «عماریون» امروزی بنا بر طغیان برعلیه خلیفه امروزی داشته باشند که امری است علی حده .
بهر روی این گروه یک روز مانده به سالگرد ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ اعلام موجودیت کرده و اعلام کردند که تحت لوای حزب یا نهادی فارغ از چارچوب‏های رایج حزبی ! فعالیت خواهند کرد.
و اولین گردهمایی رسمی خود را ۱۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۰ با سخنان آیت الله مصباح یزدی آغاز خواهند کرد ، محل برگزاری این نشست را هم شهرقم ، در موسسه علمی پژوهشی امام خمینی که متعلق است به آیت‌الله مصباح یزدی اعلام نمودند .

 
اینک عماریون کیستند ؟
در میان «عماریون» اعضایی معروف و گمنام بسیار است ، از مجموع ۱۵ عضوشورای مرکزی ، شش عضو روحانی و ۹ عضو غیر روحانی هستند. تشابه همگانی اعضاء نیز آن است که یا واعظ و اهل منبر هستند و یا فعال فرهنگی و رسانه‌ای می‌باشند، تعدادی نیز از اساتید دانشگاه می باشند اما وجه اشتراک همگی این است که همگی حول محور تفکرات آیت‌الله مصباح یزدی گرد هم آمده‌اند و همین مسئله با توجه به اینکه از همان ابتدا مقرر شده بود تا با کلام آیت الله مصباح یزدی و در محل موسسه وی این گروه شکل پذیرد برای همگان مشخص شد که « عماریون » این شاگردان و مریدان آیت الله مصباح یزدی از سوی وی قرار است خط بگیرند و عمل نمایند .
بر اساس اولین جلسه شورای مرکزی « قرارگاه عمار » مهدی طائب به عنوان رئیس شورای مرکزی «قرارگاه عمار» و علیرضا پناهیان به عنوان نایب رئیس آن و همچنین مهدی ماندگاری نیز به عنوان مسئول ستاد قرارگاه انتخاب شده است . شورای مرکزی « قرارگاه عمار » نیز مرکب از پانزده نفر است که اسامی آنها به شرح ذیل است:
۱- علیرضا پناهیان، ۲- مهدی طائب، ۳- سعید قاسمی، ۴- محمدمهدی ماندگاری، ۵- مهدی کوچک‌زاده، ۶- حمید رسایی، ۷- نادر طالب‌‌زاده اردوبادی، ۸- حسین یکتا، ۹- حسن عباسی، ۱۰- علی ثمری، ۱۱- سعید حدادیان، ۱۲- حسین‌الله کرم، ۱۳- قاسم روانبخش، ۱۴- وحید جلیلی و۱۵- حسین روشن .
اما پیشینه عماریون چیست ؟
حجت الاسلام مهدی طائب که اکنون در مقام رییس «قرارگاه عمار» می باشد، تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری دهم کمتر در مجامع عمومی و رسانه‌ها حضور می‌یافت و سخنرانی می‌کرد و تنها به عنوان استادی در حوزه یا عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی شناخته شده بود اما پس از این انتخابات به چهره‌ای معروف در بین سیاسیون تبدیل شد. او پیشتر تنها مدرس حوزه علمیه بود و مقالاتی هم درباره فلسطین نگاشته بود اما در سال ۸۸ به یکباره به مسایل سیاست داخلی گرایش پیدا کرد و سخنران مراسم‌هایی شد که در حمایت ازاحمدی نژاد برگزار می شد.
حجت الاسلام پناهیان نیز که به عنوان نایب رییس «قرارگاه عمار» معرفی شده است ، از طریق سخنرانی‌های مذهبی‌اش فردی شناخته شده است اما او را نیزکسی تا قبل از سال ۸۸ به عنوان فعال سیاسی نمی‌شناخت.
وی نیز در کارزار انتخاباتی احمدی نژاد وارد شد و در مقام حامی سخنرانی می نمود و با شروع دولت احمی نژاد حضور او در صداوسیما دیگر به عنوان استاد اخلاق نبود و در برنامه‌های سیاسی در نقش پاسخگوی منتقدان دولت حضور یافت.
او که در گذشته از اعضای هیئت امنای « هیات رزمندگان اسلام » وابسته به سپاه پاسداران و مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه هنر بود، که سال گذشته از سوی احمدی نژاد در مقام رئیس شورایعای انقلاب فرهنگی به عنوان عضو هیات امنای آن دانشگاه انتخاب شد.
اما دیگر روحانی این تشکل ، حجت الاسلام ماندگاری او همچنان و برخلاف طائب و پناهیان هنوز چهره‌ای ناشناخته دارد. گرچه به تازگی او مهمان برنامه‌های ظهرگاهی سیماست، اما در واقع ریاست هیات مدیره مؤسسه فرهنگی سیره شهدا و استاد طرح ولایت (اردوی فکری موسسه آیت الله مصباح برای بسیجیان) است که اکنون مسئول ستاد اردوگاه عمار شده است، ظاهرا ماندگاری از جنجال‏های سیاسی دوری می کند چرا که تاکنون تنها در چند مورد محدود به انتقاد از مخالفان دولت پرداخته است.
حجت‌الاسلام و المسلمین علی ثمری، اورا در حالی همگان به عنوان سخنران هیئت حاج منصور ارضی می شناسند که دبیر هیئت مرکزی گزینش کل کشور است ، گفته می‌شود وی نسبت خانوادگی با یکی از نزدیکان رییس‌جمهور دارد.
او پیش از این امام جماعت نهاد ریاست جمهوری هم بود اما در سال گذشته در حالیکه اسفندیار رحیم مشایی نام او را به عنوان دبیر هسته مرکزی گزینش نهاد ریاست جمهوری قرار داده بود وی اعلام کرد که اصلا مشایی را قبول ندارد فلذا حکمش را نمی‌پذیرد و از نهاد ریاست جمهوری بیرون آمد .
حجت‌الاسلام والمسلمین حمید رسایی وی نماینده مجلس است و از ابتدا هم از احمدی نژاد حمایت می نمود و هم از منتقدان او بود ! وی مدیرمسئولی «هفته‌نامه ۹ دی» می باشد که احتمال آن می رود این نشریه تبدیل به ارگان قرارگاه عمار شود .
آخرین روحانی این جمع نیز حجت الاسلام قاسم روانبخش می باشد که از معروفترین یا به تعبیر محافظه کاران سیاسی‌ترین شاگرد آیت الله مصباح یزدی است که از ابتدای دولت نهم به حمایت از رییس‌جمهور پرداخته اما وی نیز همانند دیگر محافظه کاران از همان ابتدا دارای زاویه با رییس‌دفتر رییس‌جمهوری بوده است. او انتقادات زیادی را نسبت به منتقدان دولت مطرح می‌کند.
اما در میان غیر روحانیون می شود به سعید قاسمی اشاره کرد که از فرماندهان نیروی قدس و «مدیر مؤسسه فرهنگی میثاق» است ، مدتی است که او را به عنوان سردارفرهنگی می‌شناسند ، وی سالهاست که به عنوان سخنران در مجامع عمومی حزب الله حضور می یابد ، البته او تنها به دفاع از احمدی‌نژاد نمی‌پردازد و در مواقعی هم نقدهایی را بیان کرده است که نمونه آن آذرماه ۸۸ بود که دیپلماسی دولت دهم را عزت مدارانه ندانست.
وحید جلیلی هم سردبیر ماهنامه راه و عضو «جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» است که به واسطه فعالیتهای فرهنگی و رسانه‌ای‌اش مطرح است. جلیلی با وجود حمایت از دولت منتقد جدی سیاست های فرهنگی احمدی نژاد هم هست و البته منتقد سیاست‌های رسانه ملی است و نقدهایش بعضاً به سمتی می رود که بسیاری از اصول گرایان نیز برایشان قابل هضم نیست.
مهدی کوچک‌زاده، او نیز همانند حجت السلام رسایی نماینده مجلس و استاد دانشگاه در رشته کشاورزی است که اگرچه خود را حامی دولت می‌داند اما از برخی نزدیکان رییس‌جمهور انتقاداتی دارد که بصورت علنی مطرح می‌کند. او در دولت نهم مواضع شدید و جنجالی علیه منتقدان دولت داشت و همچنان از حامیان جدی دولت در مجلس است که نوع بیان مطالب و ادبیاتش حتی مورد اعتراض همکارانش در خانه ملت بوده و همچنان نیز هست.
نادر طالب‌زاده اردوبادی ، فرزند یکی از کارگزاران نظام پهلوی که سالهای کودکی و نوجوانی‌اش را در آمریکا سپری نموده است ، وی تنها عضو این قرارگاه می باشد که دارای تابعیت ایالات متحده نیز می باشد ، با شروع جنگ ایران و عراق از آمریکا به ایران بازمی گردد و تا پایان جنگ به مستند سازی مشغول می گردد ، هم اینک نیز بیشتر او را به عنوان فیلمساز می شناسند ، او نیز با احمدی نژاد سیاسی شد و در دولت دهم حمایتهایش از احمدی نژاد رنگ بیشتری گرفت و به عنوان یک یار دولت در مجامع حضور ‌یافت. او چند وقتی است که با برنامه پرمخاطب « راز» در سیما حاضر می شود و اتفاقاً بیشترین حضور اعضاء این قرارگاه در همین برنامه تلویزیونی متمرکز شده و همین امر باعث شده، نقدهای جدی نسبت به دایره نسبتاً بسته و تا حدودی دولت میهمانان این برنامه مطرح شود.
سعید حدادیان میانسالی از تبار رزمندگان جنگ که از سالهای نوجوانی در گردان مقداد تا به امروزمداح بوده است او این روزها به جنجالی‌ترین منتقد احمدی‌نژاد تبدیل شده است. اگرچه در دولت نهم وی از حامیان سرسخت دولت بود اما اکنون انتقاداتی رکیک را به رییس‌دفتر احمدی نژاد وارد کرده که به خاطر همان شاید اولین فردی باشد که از « قرارگاه عمار » باید راهی دادگاه شود.
حسین الله‌کرم معروفترین فرد این جمع است او بیش از دو دهه است که از رهبران حزب الله و لباس شخصی‌های پایتخت و کشور می باشد ، از فرماندهان سپاه است که مدتی در بالکان رایزن نظامی بود اکنون مجددا به ایران بازگشته است و پس از بازگشت به ترمیم نیروهای خود پرداخته و گرچه در ظاهر از اقدامات سالهای گذشته خودداری می کند و می گوید درصدد است از طریق مسایل فرهنگی به اهداف خود برسد اما کماکان نیز هدایت لباس شخصی‌ها و نیروهای حزب الله را برعهده دارد ، وی نیز از حامیان سرسخت احمدی نژاد بوده که اکنون نیز رنگ باخته و بدل به یکی از منتقدان جدی وی و تیم همراهش شده است .
حسین یکتا، وی نیز سرهنگ نیروی زمینی سپاه است که مدتی دبیر ستاد راهیان نور سپاه ( اعزام دانش آموزان و بسیجیان و دانشجویان به جهت بازدید از مناطق جنگی ) کشوربوده است ، و اکنون هادی سیاسی افسران جنگ نرم بسیجیان می باشد وی معتقد است که برای مقابله با جنگ نرم باید هر روز غسل شهادت کرد.
اما حسن عباسی وی نیز از چهره‌های جنجالی و شناخته شده این گروه است ، سرتیپ سپاه پاسداران ، عضو هیئت امنای دانشگاه امام حسین سپاه و از اساتید آن دانشگاه و رئیس مؤسسه بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز است ، سخنرانی‌های پر آب و تاب او و هچنین نقدهای سینمایی او از جمله نقد سریالهای «لاست و ۲۴ و فرندز » بی‌شک مشهور و در نوع خود منحصر به فرد است.
و در آخر حسین روشن و یا آنچنان که با نام مستعارش مشهور است « محسن روشن » از اعضای وزارت اطلاعات که در زمان دولت خاتمی به اتهام دست داشتن در قتلهای زنجیره‌ای محاکمه و از وزارت اطلاعات اخراج و به بیست سال زندان محکوم شد ! نام وی به عنوان متهم ردیف هشتم در پرونده قتلهای زنجیره ای مطرح بوده است ، با آغاز دولت احمدی نژاد وی بجای زندان مجددا به محل کار سابق خویش وزارت اطلاعات بازگشت !
ساخت و چالش ها
با توجه به وجود چندین نفر از فرماندهان و اعضای سپاه و همچنین مدیران وزارت اطلاعات درشورای مرکزی «قرارگاه عمار» بی‌شک طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی این قرارگاه مجاز به فعالیت سیاسی نیست، مگر آنکه همچون تاسیس «انصار حزب الله» که اعضای هیات موسس آن نیز همگی از اعضای سپاه پاسداران و بسیج بودند به فرمان رهبری و با حکم حکومتی صورت گرفته باشد چرا که تا کنون در لیست احزاب دارای مجوز وزارت کشور نامی از قرارگاه عمار و یا نام دیگر این گروه ،« مرکز راهبردی جبهه اهل ولاء » نیست، و طبق آخرین گفتگوی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هنوز تصمیمی هم در مورد مجوز آنها اتخاذ نشده است.
هرچه که باشد این گروه نمی تواند عملکرد خود را حزبی و یا سیاسی نداند چرا که تولد و بهار این مجموعه با حمایت شدید از محمود احمدی نژاد و حمله شدید به دیگر اصولگرایان از جمله علی لاریجانی، محسن رضایی ، محمدباقر قالیباف واحمدتوکلی بوده است ، پس بی‌شک فرمان و دستوری از بالا در این میان صادر شده است تا موانع قانونی موجود را مرتفع نماید !
اما اکنون و با توجه به اتفاقات رخ داده شده و منازعات بین احمدی نژاد و خامنه‌ای و آنچه که در طی روزهای گذشته عماریون انجام داده اند وفریاد زدند ! به نظر می رسد که احمدی نژادی بودن این « قرارگاه » که ویژگی مشترک اعضای شورای مرکزی و موسسین «قرارگاه عمار» بوده است، به شدت به چالش کشیده شده است ، چرا که علاوه بر انتشار سخنان تندو تیز و فحاشانه سعید حدادیان، از اعضای شورای مرکزی «قرارگاه عمار» بر علیه دولت سایر اعضا نیز کما بیش به چالش جدی با احمدی نژاد کشیده شدند و در گردهمایی اخیر این گروه نیز این موضوع با توجه به مفاد جلسه و سخنرانان و محوریت بحثها بشدت محسوس بود که چرخش این قرارگاه از احمدی نژادی بودن به رهبری بودن مورد نظر همه‌شان است .
ارگان و منابع اطلاع رسانی
ارگان اطلاع رسانی و انتشار تحلیل‌های این قرارگاه ورای « سایت اینترنتی عماریون » به نظر می‌رسد نشریه «۹ دی» نیز باشد که تعدادی از اعضای شورای مرکزی به صورت هفتگی در این نشریه به ارایه تحلیل‌هایشان می‌پردازند و هسته اصلی «۹ دی» نیز می باشند . البته با توجه به عنایت ویژه آیت الله مصباح یزدی به این قرارگاه امکان دارد هفته نامه «پرتو سخن» نیز به رسانه این قرارگاه تبدیل شود.
اولین نشست و اعلان موجودیت
نهایتا هرچه که بود پس از حرفها و حدیثها و فریادها و شعارها و فحشها و تهمتهای بسیاری که «عماریون» زدند و شنیدند ، طبق وعده معهودشان روز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه سالجاری سالن اجتماعات موسسه آموزشی ـ پژوهشی امام خمینی در قم شاهد تجمع از فعالان فرهنگی و سیاسی جبهه انقلاب اسلامی از سراسر کشور بود که به همت «قرارگاه عمار» (مرکز راهبردی جبهه اهل ولاء) در اولین گردهمایی فراگیر این قرارگاه گرد هم آمده بودند.
این اولین گردهمایی فراگیر «عماریون» پس از چندین جلسه داخلی و بعضا محرمانه‌شان بود که در پس آن شورای مرکزی قرارگاه عمار را تشکیل داده بودند و اکنون ضمن گردآوری بسیاری از محافظان و مدافعان سرسخت ولایت فقیه و محافظه کاران ریز و درشتی همچون : ” حجت الاسلام رجبی، حجت الاسلام طائب، حجت الاسلام پناهیان، حجت الاسلام ماندگاری، حجت الاسلام رسایی، حجت الاسلام روانبخش، دکتر کوچک زاده، دکتر علی اصغر زارعی، سردار سعید قاسمی، وحید جلیلی، حسن عباسی، محمد علی رامین، سعید حدادیان، حسین سازور، حسین الله کرم، وحید یامین پور، میثم نیلی، جعفر فرجی، فرزاد جمشیدی ” و شمار دیگری از وفاداران به حکومت ولایی ، همه دور هم نشستند تا با سخنان آیت الله مصباح رسما این گروه را تشکیل دهند .
مجری و گرداننده این برنامه وحید یامین پور بود که همان مجری صدا و سیما می باشد که یکی از برنامه هایی است که بسیاری از این « عماریون» به آن دعوت شده اند تابحال و از جمله تریبونهای رسانه ای آنان می باشد .
طائب به عنوان رئیس شواری مرکزی «قرارگاه عمار» اولین سخنران این برنامه بود که ضمن مروری بر حوادث و اتفاقات صدر اسلام و رحلت پیغمبر اسلام اشاره به دوران آخر الزمان کرد و از همه خواست تا هوشیار باشند ، طائب به آنچه که در روزهای اخیر گذشت پرداخت و گفت : « رئیس جمهور در هنگام تحویل گرفتن دولت قسم خورده است پاسدار قانون اساسی‌ای باشد که در آن ولی فقیه فصل الخطاب است اما وقایع اخیر مغایر با قسم یاد شده مبنی بر پایبندی رئیس جمهور به قانون اساسی بوده است ».
ظاهرا ترتیب سخنرانان بر اساس قدرت و جایگاه آنان در «قرارگاه عمار» بوده است چرا که بعد از طائب آقای پناهیان به جایگاه رفته که نائب رئیس «قرارگاه عمار» است ، وی «قرارگاه عمار» را یک مؤسسه راهبردی و اتاق فکر دانست که اعضای آن «عمارگونه» عمل خواهند کرد و در این مؤسسه جوانگرایی را نیز مدنظر خواهیم داشت.
وی همچنین به بیان گزارشی از اهداف،برنامه‌ها و ماموریت های این قرارگاه پرداخت و تاکید کرد ما به کار گروهی برای حفظ انقلاب معتقدیم، ما نظام مقدس اسلامی را چیزی جز ولایت و ولایتمداری نمی بینیم.
وی در خصوص سازمان و تشکیلات «قرارگاه عمار» نیز گفت: ما حزب نیستیم ولی در سیاست و امور سیاسی تاثیرگذار خواهیم بود. وی با بیان اینکه ما به فعالیت‌های گروهی برای حفظ انقلاب اسلامی معتقدیم تاکید کرد: ما در «قرارگاه عمار» به دنبال منافع شخصی و گروهی نیستیم و به اهداف و مصالح و منافع نظام اسلامی توجه می کنیم.
نایب رییس «قرارگاه عمار» در ادامه با بیان اینکه ما نظام را چیزی جز ولایت و ولایتمداری نمی بینیم تصریح کرد: امیدواریم با فعالیت‌ها و اقداماتی که انجام می دهیم یک شبکه عظیم اجتماعی برای دفاع از نظام اسلامی و ولایت فقیه در سراسر کشور تشکیل دهیم.
اما در ادامه این گردهمایی، حسن عباسی در سخنانی به موضوعات همیشگی مورد علاقه اش پرداخت و با یاد آوری ورشکستی آمریکا در جهان اعلام کرد :آمریکا برای ایجاد نظم نوین جهانی به دنبال ایجاد یک جنگ جهانی است.
عضو شورای مرکزی «قرارگاه عمار» ادامه داد: آمریکا با توجه به ورشکستگی که پیدا کرده برای ایجاد نظم نوین جهانی به دنبال ایجاد یک جنگ جهانی است، چرا که همه چیز از کنترل آنها خارج شده است.
عباسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش امام راحل در موج بیداری و اسلام خواهی ملت‌های آزاده جهان تصریح کرد: پرچم بیداری اسلامی در دست امام راحل و ملت ایران نیز در این عرصه پیشگام و پیشتاز بوده اند.
وی با اشاره به شرایط کنونی منطقه این شرایط را از طرفی نشانه فروپاشی هژمونی امریکا از و سوی دیگر بهترین شرایط برای تحقق موج چهارم انقلاب اسلامی در کشورهای اروپایی و شکست پروژه ۲۰۱۲ امریکا عنوان کرد.
در ادامه این مراسم نیز جمعی از اعضای شورای مرکزی قرارگاه عمار با حضور در جایگاه، به تشریح ساختار تشکیلاتی این قرار گاه و پاسخ به پرسش ‎‎های حاضرین در جلسه پرداختند.
پس از پایان سخنرانی‌ها و پرسش‌ها و پاسخ‌ها ی همایش ، حسین سازور از جمله مداحان مقرب رهبری به مداحی و سوگواری به مناسبت شهادت دختر پیامبر اسلام پرداخت و پس از آیت الله مصباح یزدی، به عنوان سخنران اصلی این همایش، سخنانی را در جمع اعضای «قرار گاه عمار» بیان کرد.
آیت‌الله مصباح نیز از همان ابتدایی ترین کلام خود ماشه را تواما به سوی تیم احمدی نژاد که آنها را جریان منحرف می خواند و همچنین سران فتنه چکاند !
وی با انتقاد از کسانی که برای شناخت دین بیراهه را بر می گزینند، گریزی به مسائل داخلی این روزهای کشور زد و تصریح کرد: ما باید با هر کس که می خواهیم همکاری کنیم، توجه داشته باشیم که صبغه غالب او حق باشد، نه اینکه انتظار داشته باشیم هیچ اشتباهی نکند، باید مجموعه عوامل شخصیتی او را بررسی کنیم و ببینیم عناصر غالب در او حق بوده یا باطل؟ اهدافی که دارد چه اندازه با اهداف ما همخوانی دارد.
وی اظهار داشت: اگر دیدیم غالب اهداف، شیطانی و باطل است باید او را کنار گذاشت، اما اگر کسی ۹۸ درصد عناصر در او عناصر سالم باشد و البته چند عنصر باطل نیز داشته باشد و بخواهیم او را به خاطر این مساله کنار بگذاریم که چه کسی می ماند و با چه کسی می خواهیم زندگی کنیم.
وی افزود: در مرحله بعد باید حمایت از این شخصیت و فرد را مطلق نکنیم چراکه ممکن است همان عناصر محدود باطل ظهور کند، باید بگوییم تا مادامی که در صراط مستقیم و پیرو اسلام ناب محمدی است، کار او درست است.
وی تلویحا از هماهنگ نبودن احمدی نژاد با مراجع و روحانیت گلایه نمود و تصریح کرد: « ضرورت مراجعه به کارشناسان و متخصصان امر دین برای شناخت صحیح دین، امری لازم و ضروری است » .وی در خاتمه نیز به :« تجلیل از شخصیت کم نظیر مقام معظم رهبری» پرداخت .
با پایان اولین نشست سراسری « قرارگاه عمار» در واقع فعالیت رسمی این جمع آغاز گردید .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر