مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۵ مرداد ۲, شنبه

شکست خامنه ای ووزارت اطلاعات در آلمان - جاسوس در مأموریت برای ایران حدود دو و نیم سال زندان

خبرگزاری آلمان (19 ژوئیه 2016)

یک ایرانی که هموطنانش در آلمان را در مأموریت برای یک سرویس اطلاعاتی ایران مورد جاسوسی قرار می‌داد، به دو سال و چهار ماه حبس محکوم شد.

دادگاه تجدیدنظر برلین این فرد 32ساله را به‌علت مأمور در فعالیت سرویس مخفی مجرم شناخت.

متهم طی ماهها اطلاعات اعضای انجمنهای مخالف ایرانی را جمع‌آوری و منتقل کرده و تنها در سال 2015 اجرتی بالغ بر 22000 یورو دریافت کرده است.

این ایرانی که در سال 2012 به آلمان آمده و اخیراً در کلن زندگی می‌کرد، به میزان زیادی اعتراف کرده بود.

قاضی گفت که متهم پس از بریدن از یک جنبش اپوزیسیون ایرانی در سال 2012 به استخدام سرویس مخفی اطلاعات ایران در آمده بود. وی ماههای کمی بعد از آن به آلمان آمده است. وی به‌عنوان مأمور مخفی در شهر کلن و برلین قبل از همه، جنبش اپوزیسیون ایران ”سازمان مجاهدین خلق ایران“ و ”شورای ملی مقاومت ایران“ را هدف جاسوسی قرار داده است.

این ایرانی که اخیراً در کلن زندگی می‌کرد، در اکتبر 2015 دستگیر شد و در پروسه دادگاه به میزان زیادی اعتراف کرد. قاضی محکمه استدلال کرد که متهم از اعتماد هموطنان خود سوء‌استفاده کرده و اطلاعات بسیاری را منتقل کرده است“. او برای به‌دست آوردن پول به این امر دست یازیده است“. وی از سال 2013 از سرویس مخفی ایران در مجموع 28600 یورو پول دریافت کرده است.

نمایندگی شورای ملی مقاومت در آلمان از حکم استقبال و اعلام کرد: پیگرد قانونی جاسوسان رژیم ایران در آلمان ضرورتی برای تأمین امنیت مخالفان رژیم ایران و اعضاء و هواداران مقاومت ایران در آلمان می‌باشد.

خبرهای مربوط به محکومیت دو مزدور وزارت اطلاعات در دادگاه برلین همچنین در شمار دیگری از رسانه‌های آلمانی منتشر شد؛ از جمله: دی ولت، فوکوس، بیلد، برلین آن‌لاین، برلینر سایتونگ و نورد وست سایتونگ.مصاحبه اتو برنهارد رئیس کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد

کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد که ریاست آن را از چند سال پیش من برعهده دارم، از این‌که بالاخره یک جاسوس ایران در آلمان نه تنها دستگیر بلکه محکوم شده است استقبال می‌کند. با دو و نیم سال حبس به‌عنوان مجازات تازه خیلی به او ارفاق شده است. این جاسوس اعتماد شهروندان و به‌طور خاص ایرانیان مقیم این‌جا را مورد سوء‌استفاده قرار داد تا برای رژیم ظالم حاکم بر ایران جاسوسی کند. من بر این عقیده هستم که برخی از این اطلاعات که نهایتاً در اختیار [رژیم های] ایران و عراق قرار گرفته موجب شد تا ساکنان کمپهای اشرف و بعداً لیبرتی تهدید شوند و مورد حمله قرار بگیرند، حملاتی که منجر به کشته‌های زیاد شده است. ما نگران این هستیم که خیلی اطلاعات در مورد آن ساکنان از طریق این جاسوسها به [رژیم] تهران رسیده باشد.

برای ما این قضیه یک دلیل اثباتی است که رژیم حاکم بر ایران که به‌عنوان یک رژیم معتدل تبلیغ می‌شود، کمافی السابق از ابزارهای سخت و خشن استفاده می‌کند. اپوزیسیون را در داخل کشور – جایی که اپوزیسیون رسماً اجازه حضور ندارد – تعقیب، محکوم و اعدام می‌کند و همزمان اعضای اپوزیسیون در خارج کشور از جمله در آلمان مورد جاسوسی قرار می‌گیرند تا فعالیتهای این مخالفان را با مانع مواجه کنند.

ما مطئنیم که دهها جاسوس دیگر در آلمان حضور دارند و ما امیدواریم که این تحول یک علامت به همه آنها بفرستد که افراد اجازه ندارند تصور کنند می‌توانند در آلمان دست به اقدامات غیرقانونی بزنند و مجازات نشوند. با این زمینه می‌خواهم یکبار دیگر آنچه را که در ابتدای صحبت گفتم تکرار کنم: ما استقبال می‌کنیم از محکومیت این جاسوس. این تحول برای ما دلیل برای این هست که رژیم ایران رژیمی است که نمی‌خواهد با دموکراسی سر و کار داشته باشد بلکه حاکمیتی است که می‌خواهد با استفاده از هر ابزاری خود را در قدرت نگه دارد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر