در یک فیلم منتشر شده بر روی اینترنت، قسمتهای پخش ناشده از جلسه خبرگان ارتجاع در فردای مرگ خمینی ضدبشر افشا شده است.
در این سند حتی در داخل همین رژیم و طبق فقه و شریعت آخوندی، زیرآب صلاحیت ولایت و رهبری خامنه ای، از اساس زده میشود.
در این فیلم، شیوه سر در آوردن شتابان روضه خوانی به نام علی خامنه ای برملا میشود. همه میدانند که خامنه ای در آن زمان یک آخوند درجه ۳ محسوب میشد، اما یک شبه بعنوان ولی فقیه موقت به ضرب و زور رفسنجانی برای حفظ رژیم ولایت فقیه بر کرسی مرجعیت و رهبری و ولایت نشست. حقیقتی که مقاومت ایران از همان روز بارها و بارها آنرا خاطر نشان کرده بود.
در این فیلم، خامنه ای که از یکطرف در همان روز مرگ خمینی برای ولایت نظام، قند در دل آب میکند و از طرف دیگر مورد ایراد آخوندهای دانه درشت است، پس از اینکه چند تن از همان آخوندهای دانه درشت تصریح میکنند که او بلحاظ فقهی ذیصلاح و صاحب نظر نیست، ناگزیر خودش هم به آن اذعان میکند.
خامنه ای صریحاً میگوید که ولایت او، هم اشکال شرعی و هم اشکال فقهی و فنی دارد و رفسنجانی نیز تأکید میکند که رهبری خامنه ای موقت است و دائمی نخواهد بود.
به این ترتیب رفسنجانی و خبرگان آخوندی و دیگر سرکردگان نظام پس مانده از خمینی که در همان زمان میگفتند و مینوشتند که از ترس تهاجم ارتش آزادیبخش و قیام مردم و سرنگونی تمامیت نظام، به شدت می ترسیدند و برخود می لرزیدند، در خمره رنگرزی خبرگان، خامنه ای را یک شبه ولی فقیه و رهبر استبداد دینی کردند.
انتشار وسیع نوار حاضر برای نخستین بار در بحبوحه بحران نظام و خطر قیام، نماد دیگری از وضعیت شکننده استبداد دینی و رژیم نامشروع و پوسیده آخوندی است.

مجلس خبرگان رژیم -۱۴خرداد ۱۳۶۸
رفسنجانی(رئیس مجلس خبرگان):‌ حالا آقای خامنه ای، نه حالا خود ایشون وقت گرفتند. تشریف بیارید.

رفسنجانی:‌ آقای خامنه ای ما تصویب کردیم شورا، شما بر خلاف مصوبه ما نمی تونید بگید.
یک آخوند:‌ شما راجع به شورایی و فردی صحبت نکنید.
رفسنجانی:‌ ببینید اگر می خواهید بر خلاف شورا بگید نمیشه.
یک آخوند:‌ بگذارید ببینیم چی میخوان بگن
رفسنجانی:‌ خوب بفرمایید.
خامنه ای:‌ بگذارید من عرض بکنم، بعد شما می فرمایید دیگه،‌ حالا وقتمان که هست.
بسم الله الرحمان الرحیم. اولا واقعا باید خون گریست، در جامعه اسلامی که حتی احتمال کسی مثل بنده در آن مطرح بشه. حالا اینو که من نمی خوام در باره این صحبت کنیم.
مسئله اشکال فنی داره، اشکال اساسی داره. من حالا قبلا خدمت آقای هاشمی هم گفتم در یکی دو هفته قبل از این که همین قضیه مطرح بود و ایشون فرمودند،‌ من جدا به ایشون گفتم من قاطعا چنین چیزی را قبول نخواهم کرد. حالا غیر از اینکه خود من حقیقتا لایق این مقام نیستم و این را بنده می دانم، شاید آقایان هم می دونید. اصلا از لحاظ فنی اشکال پیدا میکنه این قضیه. رهبری، رهبری صوری خواهد بود، نه رهبری واقعی. خوب من نه از لحاظ قانون اساسی و نه از لحاظ شرعی برای بسیاری از آقایون، حرفم حجت حرف رهبر را نداره. این چه رهبری خواهد بود.

خامنه ای:‌ اجازه بفرمایید. قانون اساسی که خوب میگه مرجع، حالا یا مرجع فعلی آن که حالا هیچی. از لحاظ شرعی هم حجیت قول رهبر در صورتی است که آن کسی که میخواهد به حرف او عمل کند، او را فقیه و صاحب نظر در امور دین بداند. خوب الان در همین جلسه چند نفر از آقایان آمدند صحبت کردند، تصریح کردند که بنده صاحب نظر نیستم. این چطور همین آقای آذری که اسم بنده را اول بار آوردند تو این جلسه، بنده اگر حکم بکنم، ایشون قبول خواهند کرد. قطعنا قبول نمی کنند.
صدای چند نفر:‌ بعد از رهبر شدن آری
خامنه ای:‌ نه آقا بعد از رهبری.

خامنه ای: نه آخه امام.
یک نفر:‌ ما که نمی خواهیم از شما تقلید بکنیم ...
خامنه ای:‌ بحث تقلید نیست، بحث حکمه.

خامنه ای: ولایت فقیه نیست، ولایت ...
ببینید من در بحث فرد و شورا
یک آخوند:‌ آقای خامنه ای موقته، موقته اشکالی نداره.
خامنه ای: نفهمیدم چه فرمودید
امامی کاشانی: شما فرمودید برخی عقیده ندارند شما فقیهید ولی توی این خبرگان اکثر صاحب نظر هستند .... که جنابعالی فقیه هستید مجموعا مسئله حله.
خامنه ای: من بهرحال مخالفم. بنده آقا در بحث شورایی- فردی می خواستم بیام اینجا صحبت کنم، فکر نمی کردم که فردی رای بیاورد.
رفسنجانی: من هم می خواستم صحبت کنم. من هم نظرم به شورا بود، ولی وقتی اکثریت گفتند فرد دیگه جای صحبت نیست. حالا ما رای می گیریم، اما چون آقای خامنه ای صحبت کردند. آقای مشکینی اجازه بدهید. چون آقای خامنه ای صحبت کردند دو جمله یی هم من صحبت کنم.
اولا، خوب ما با آقای خامنه ای از جوانی توی مدرسه خدمتشون بودیم، تو بحث ها بودم. حالا همیشه مسایل مطرح میشه، مسایل عمده مطرح میشه. من واقعا آقای خامنه ای را صاحب نظر میدونم، صاحب نظر جدی در مسایل فقهی، اما نه اینکه ایشون الان رفتند مسایل را استنباط کرده. یعنی الان اگر یک مسئله اجتماعی برای کشور مطرح بشه و ایشون بخواهد نظر فقهی پیدا بکنه، با همان روش سنتی نه مشکل، با یک مقدار کار کردن، با یک مقدار کمک گرفتن از کسانی که منابع را، چون وقت ممکنه نداشته باشه، کمک کنند برای پیدا کردن مصادر، ایشون میتونه به نظر برسد.
یکی از آخوند ها ….:فردا نیایند اینجا خدای ناکرده بگند ایشون صلاحیت ندارن
رفسنجانی: نه نباید بگن دیگه، آقای خامنه ای دیگه نمیتونه. خیلی خوب حالا ما رای می گیریم دیگه بحث هم نمی کنیم. آقایانی که با رهبری جناب آقای خامنه ای، تا رفراندوم البته، این موقت است دائمی نیست، تا آن موقع موافق هستند قیام بفرمایند،اعلام نمی شود....
(خود رفسنجانی بلند می شود)عدد دقیقه باید ثبت شود... میگویند ۱۱ ...بعد ۱۴نفر نشسته هستند....