با بالا گرفتن بحران‌های داخلی و اعتراضات مردمی علیه کلیت نظام سرکوبگر ولی فقیه و نیز در پی ادامه مجموعه بحران سازی‌های حکومت در زمینه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای برون رفتن از مشکلات داخلی، اکنون شاهد بروز سیل‌آسای تحریم‌های جدید علیه متولیان و سران نظام فاسد و غارتگر آخوندی هستیم.
درتازه‌ترین نمونه وزارت خزانه‌داری در ایالات‌متحده ضمن لیست گذاری «۱۴ شخصیت حقیقی و حقوقی» در رژیم آخوندی که جملگی در سرکوب، نقض حقوق بشر و یا تامین مالی این دیکتاتوری برای پروژه‌های موشکی نقش دارند، اعلام کرد: «در حالی که رژیم ایران مرتکب نقض حقوق بشر و بی‌عدالتی می‌شود، آمریکا بی‌عملی پیشه نخواهد کرد. ما رژیم ایران و از جمله رئیس قضاییه آن را به خاطر سوء رفتار وحشتناک با شهروندان، از جمله کسانی که فقط به خاطر استفاده از حقشان برای آزادی بیان و تجمع مسالمت‌آمیز دستگیر شده‌اند تحریم می‌کنیم». (سیاست مجاهدین خلق ۲۳ دی ۱۳۹۶)

واقعیت در لابلای این جملات آن است که دیکتاتوری خامنه ای در هراس از سرنگونی اکنون بی دنده و ترمز بر دوپایه اصلی حکومت یعنی «سرکوب و صدور تروریسم و بنیادگرایی» تاکید میکند. شلیک موشک به کشورهای همسایه که طی هقته اخیر شاهد یک نمونه دیگر آن بودیم، به موازات سرکوب خونین قیام آفرینان طی دو هفته گذشته تماما مؤید این سیاست مخرب می‌باشند.
همچنین ولی فقیه طلسم شکسته در تازه‌ترین سخنان خود ضمن اعتراف به این واقعیت و با کشیدن شمشیر سرکوب علیه اقشار بجان آمده و قیام کننده و ضمن نشان دادن سمت سوی راه اندازی تیرک‌های اعدام و شکنجه، به‌صراحت قیام‌کنندگان را «تخریب‌گر، وحشی و مگس روی زخم» نامید و افزود»: این دیوانه‌بازی‌های نمایشی، بی‌جواب نخواهد ماند». وی در ادامه افزود: «کسی که پادوی منافقین است و آدم می‌کشد حسابش جداست». (سایت حکومتی الکوثر ۱۹ دی ۱۳۹۶)

به موازات این واقعیات جامعه جهانی که تا دیروز به یمن نامبارک سیاست مماشات، سکوت بر لب گذاشته بود، اکنون به واقعیات موجود در ایران تحت حاکمیت ولی فقیه اذعان می‌نماید. مواضع اخیر کشورهای اروپایی و آمریکا علیه مطامع آخوندی در منطقه و به‌ویژه برقراری تحریم‌ها علیه سپاه سرکوبگر پاسداران، نیروهای امنیتی، حزب الشیطان و نیروهای تروریستی وابسته به رژیم، برنامه‌های موشکی و یا سر دژخیم قوه قضائیه رژیم گوشه‌ای از این واقعیات می‌باشند.
بر این واقعیات روز گذشته نه تنها ایالات‌متحده و اتحادیه اروپا، بلکه تازه‌ترین گزارش سازمان ملل متحد نیز تاکید کرده است. بر این اساس رژیم آخوندی با دخالت آشکار در کشورهای منطقه و به‌ویژه یمن «به تسهیل دست‌یابی شورشیان حوثی‌ به هواپیماهای بدون سرنشین و موشک‌های بالستیک که علیه سعودی به کار می‌رود و در نتیجه نقض قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت درباره یمن متهم شده است». (سایت العربیه ۲۳ دی ۱۳۹۶)

همچنین وزیر خزانه‌داری آمریکا ضمن اعلام تحریم‌های جدید دیکتاتوری آخوندی تاکید کرد: «امروز ما تحریم‌هایی را برای هدف قرار دادن برنامه موشک بالستیک (رژیم) ایران و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده آن که هم‌چنان به آن نسبت به بهبودی اقتصادی مردم ایران اولویت می‌دهد، اعمال کردیم».