مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۶ دی ۲۶, سه‌شنبه

نمایندگان پارلمان اروپا وهمبستگی با قیام مردم ایران

 نمایندگان پارلمان اروپا وهمبستگی با قیام مردم ایران

همبستگی نمایندگان پارلمان اروپا با قیام مردم ایران

همبستگی نمایندگان پارلمان اروپا با قیام مردم ایران

ژرارد دوپره - رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا
 
 
دوستان ایرانی گرامی، اعضای گروه دوستان ایران آزاد از گروه‌های مختلف سیاسی پارلمان اروپا، سال‌هاست که برای احترام به دموکراسی و حقوق‌بشر در ایران تلاش کرده‌اند. در هفته‌های اخیر بسیاری از شما، به‌خصوص جوانان، تظاهرات کرده‌اید و خواهان یک تغییر دموکراتیک در کشورتان شده‌اید.
در پی تظاهرات شما در بیش از ۱۳۰شهر، رژیم با یک وحشیگری غیرقابل‌قبول واکنش نشان داده است. خود رژیم اذعان کرده که بیش از ۳۰۰۰نفر از شروع قیام‌ها دستگیر شده‌اند. ۹۰درصد دستگیرشدگان زیر ۲۵ساله بودند. از این تکان‌دهنده‌تر این‌که چند ده تظاهر کننده در خیابانها کشته شدند. عفو بین‌المللی خواهان تحقیق در مورد گزارشاتی شده مبنی بر این‌که دست‌کم ۵تن از تظاهرکنندگان در بازداشت کشته شده‌اند. ما نمی‌توانیم در برابر چنین بی‌رحمی سکوت پیشه کنیم. ما به آزادی بلادرنگ تمامی دستگیرشدگان فراخوان می‌دهیم که به‌طور خودسرانه دستگیر شده‌اند. ما رژیم ایران را برای کشتار و دستگیری گسترده تظاهرکنندگان مسئول می‌دانیم. ما بلوکه و قطع کردن اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را محکوم می‌کنیم؛ چرا که آزادی بیان مردم ایران را محدود می‌کند. مردم ایران خواهان دموکراسی هستند. آنها این حق را دارند که همین را آزادانه بیان کنند. ما از خواسته‌های برحق و مشروع مردم ایران برای آزادی و دموکراسی حمایت می‌کنیم.

تونه کلام - عضو کمیسیون خارجی پارلمان اروپا از استونی
 
 
دوستان عزیز، مردم ایران حرف خودشان را زده‌اند. آنها علیه سرکوب و بی‌عدالتی بلند شده‌اند و حال زمان تغییر رژیم فرا رسیده است. ما از مردم حمایت خواهیم کرد، این مهم‌ترین کار است. اکنون نوبت اروپا است که یک موضع بسیار روشن اتخاذ کند و خود را در کنار مردم قرار دهد، نه در کنار رژیمی که دستانش به خون آلوده است و مردم را سرکوب می‌کند، از تروریستها در سراسر خاورمیانه حمایت می‌کند و تاریخچه‌یی از خیانت و دروغ دارد. من نماینده عالی اتحادیة اروپا خانم موگرینی را فرا می‌خوانم تا واقعاً به حمایت از دموکراسی در ایران برخیزد و خواهان آن بشود که دستگیرشدگان آزاد شوند، خواسته‌های آنها مورد حمایت قرار گیرد و این‌که سرکوب اینترنتی باید لغو شود؛ ولی قبل از هر چیز باید در همبستگی با مردم باشیم. مردم خواسته‌های بر حق و مشروعی دارند: زمان تغییر رژیم فرا رسیده است و حال بر عهده ماست که از آن حمایت کنیم.
جوردی سوله - نماینده پارلمان اروپا از اسپانیا
 
 
می‌خواهم پیامی به مردم شجاع ایران بفرستم که ما این روزها شاهد اعتراضات سراسری آنها برای آزادی و دموکراسی بوده‌ایم. ما شجاعت شما را تحسین می‌کنیم. شما زندگی خود را به‌خطر می‌اندازید تا کشورتان را از این دیکتاتوری مذهبی پس بگیرید. من با مریم رجوی رهبر اپوزیسیون ایران دیدار کرده‌ام و از درخواست او برای کشاندن عاملان جنایات رژیم ایران به دادگاههای بین‌المللی حمایت می‌کنم. هر خلقی حق دارد آزاد باشد، این حقی است که هیچ‌کس نمی‌تواند از شما بگیرد. این رژیم قرون وسطایی، متعلق به دوران ما نیست. ما با شما هستیم. ما از مبارزه شما حمایت می‌کنیم و ما مطمئن هستیم که شما پیروز خواهید شد. متشکرم.
ایوان استفانک - نماینده پارلمان اروپا
 
 
درود می‌فرستم به مردم ایران به‌خاطر ایستادن در برابر دیکتاتوری. به‌عنوان سیاستمداران منتخب مردم، ما همیشه باید در برخورد با کشورهایی مانند ایران، حقوق‌بشر و دموکراسی را در صدر اولویت‌های خود قرار دهیم.
مردم ایران اعلام کرده‌اند که نمی‌خواهند تحت استبداد زندگی کنند. آنها به بازی «اصلاح‌طلب - اصول‌گرا» دیگر باور ندارند. آنها خواهان یک تغییر دموکراتیک هستند. چند هفته پیش، رهبر اپوزیسیون ایران، خانم مریم رجوی را به پارلمان اروپا دعوت کردیم. حال که شاهد بپاخاستن مردم ایران هستیم، برایمان ثابت شد که تجزیه و تحلیل‌های وی بسیار درست بوده‌اند. ما تأکید داریم که اتحادیة اروپا باید رژیم را به‌خاطر دستگیری و کشتن افرادی که برای حقوق خود تظاهرات کرده‌اند محکوم کند. ما باید هرگونه روابط بیشتر با (رژیم) ایران را به آزادی همه تظاهرکنندگان دستگیر شده مشروط کنیم. ما باید مقامات رژیم که این جنایات را مرتکب شده‌اند به دادگاههای بین‌المللی بکشانیم. ما با شما هستیم. در مبارزه برای یک ایران آزاد پایداری کنید.

هاینز بکر - نماینده پارلمان اروپا از اتریش
 
 
دوستان عزیز،
من قیام بزرگ شما علیه آخوندها را از اولین روز که در شهر مشهد آغاز شد و به بیش از 130شهر در سرتاسر ایران گسترش یافت دنبال کرده‌ام.
تظاهرات شما برای عدالت اجتماعی، آزادی و برای سرنگونی این دیکتاتوری مذهبی، کل دنیا را لرزاند. هیچ کس شک ندارد که این یک رژیم بسیار ضعیف و شکننده است.
من بسیار نگران اعتراض کنندگان دستگیر شده هستم. عفو بین‌الملل گزارش کرده که تعدادی از بازداشت‌شدگان در زندان کشته شده‌اند. این غیرقابل تحمل است.
رژیم ایران آشکارا خواستار اعدام اعضا و حامیان مجاهدین خلق و جنبش تحت رهبری خانم رجوی شده است.
ما باید به رژیم بگوییم این غیرقابل قبول است. ما در غم و اندوه خانواده این معترضان که در خیابانها کشته شده‌اند شریک هستیم. ولی خاطر جمع باشید که بسیاری از اعضای پارلمان اروپا از شما حمایت می‌کنند و در این مبارزه با شما هستند تا پیروزی نهایی شما.
زنده باد ایران آزاد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر