مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۶ دی ۲۷, چهارشنبه

مهرداد ساغرچی، پاسداری ازاینجا رانده، ازآنجا مانده

مهرداد ساغرچی، پاسداری ازاینجا رانده، ازآنجا مانده


حال‌وروز مأموران وزارت بدنام به‌ویژه بعد از قیام۹۶، دیدنی و تماشایی است و درعین‌حال عبرت‌آموز. چون تا چشم‌باز کردند، دیدند «در یک‌لحظه تمام شهرهای ایران شعله‌ور شد» (۱) بنابراین ابعاد قیام درحدی نبود که بتوان آن را با وقاحت آخوندی هم انکار کرد و همه ناگزیر از موضع‌گیری در این رابطه بودند. در این میان مأموران مواجب‌بگیر نظام، گیج و گم، از یکسو به آینده تیره‌وتار نظام پلید آخوندی فکر می‌کردند که آخر و عاقبت این زائده‌های نکبت و تباهی نظام چه خواهد شد و از سوی دیگر سیل بنیان‌کنی را می‌دیدند که راه افتاده و می‌رود تا بنیان ظلم و ستم آخوندی را از جا برکند و ناگزیر باید جانب احتیاط را می‌گرفتند.
بعد از چند روز یکی‌یکی از کما بیرون آمده و ترسان و لرزان اظهار لحیه می‌کردند که بله… مشکلات اقتصادی هست و قیام‌کنندگان «گرسنگان و نیازمندانی [هستند] که برای نان و آزادی با شعار و بدون خشونت به خیابان‌ها ریختند» (۱) و از قیام با عنوان «اعتراضات به‌حق مردم ایران» یاد می‌کردند و …
اما همچنان هشدار و هشدار داده و می‌دهند که قیام باید «مسالمت‌آمیز» و با «نافرمانی مدنی» باشد و پرهیز، پرهیز که مبادا با «خشونت» توأم باشد و مبادا «گول فراخوان‌های این‌چنینی [مجاهدین] برای به خشونت کشاندن اعتراض‌ها» (۱) را بخورید و در این روزهای سخت برای نظام که «فتنه!» می‌رود تا تاروپود نظام را از هم بگسلد، مشکل‌آفرینی کنید! بنابراین «… با تأکید و تائید بر مبارزات بر حق مردم ایران برای مطالبه حقوق اساسی و انسانی و اولیه خودشان» (۱) مژدگانی که گربه عابد شد و چاره در این است که «به‌صورت مسالمت و نافرمانی مدنی، و محکومیت هرگونه خشونت و ایدئولوژی مسلحانه و خشونت‌آمیز…» (۱) خواسته‌های خود را مطالبه کنید. شاید عظمای ولایت که در اثر قیام عابد و زاهد و مسلمان شده است، این بار دلش به رحم آمد و چیزی کف دستتان بگذارد…
به عبارت روشن‌تر مردمی که «حقوق اساسی»، «انسانی» و «اولیه خودشان» مثلاً «حق حاکمیت ملی» شأن، نزدیک به ۴۰سال است توسط آخوندهای هار و وحشی نادیده گرفته‌شده است، باید گردن خم کنند، التماس و تمنا کنند که ما نان شب نداریم، کارتون خواب و گور خواب شده‌ایم، برای امرارمعاش ناگزیر از فروش کلیه، قرنیه چشم، مغز استخوان و … هستیم، آهای آخوندهایی که بردریای ثروت ایران حاکم شده و سفره چپاولتان همواره گسترده و برقرار است، لطفاً فکری به حال ما بکنید!
چه کسی جز یک مأمور دستگاه آدمکشی نظیر همین پاسدار درنده، مهرداد ساغرچی که به‌ظاهر استحاله شده و در سلک پاسداران سیاسی نظام درآمدهاست، به قربانی اندرز می‌دهد که به سگی هار یا گرگی درنده که جز با مقوله دریدن و پاره کردن آشنایی ندارد بگوئید هرکاری می‌خواهی بکن … اما من اهل «مسالمت» هستم، اهل «خشونت» نیستم!
حق دفاع، حقی است طبیعی و ذاتی، ترحم بر حیوان موذی تیزدندان ستمکاری مستقیم بر قربانی است، تمامی جنگ‌های عادلانه تاریخ، آتش عدالت‌جویی در جواب آتش قهریه ظالمان و قوای سرکوبگر، برپایه چنین حق اصیلی مشروعیت تاریخی یافته‌اند.
م. صادقی
دی‌ماه ۹۶
لینک ها :
پاورقی:
(۱) سایت وزارتی کانون آوا ۹۶۱۰۱۸

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر