مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۵ فروردین ۲۰, جمعه

اسد وحزب الله واحمدی نژاد در لیست اسناد پاناما (شبکه‌های فسادی که تروریست‌ها، دیکتاتورها و قاچاقچیان را حفاظت می‌کنند

اسد وحزب الله واحمدی نؤاد در لیست اسناد پاناما (شبکه‌های فسادی که تروریست‌ها، دیکتاتورها و قاچاقچیان را حفاظت می‌کنند


مطلب مرتبط
تلويزيون العربيه 23 فوریه 2016
 قاضي محمد ناصر دادستان سابق شهر تدمر اعلام كرد رژيم اسد از داعش نه تنها نفت مي خريد, بلكه از اين گروه گندم هم خريداراي مي كرد او گفت در مناطق تحت كنترل داعش و رژيم اسد گندم و جو خريد و فروش مي شد  در سال 2013 و 2014 رژيم اسد تمامي محصولات گندم و جوداعش كه به صدها تن مي رسيد را از اين گروه خريداري كرد و با صدها كاميون از تدمر به سيلوهايي كه در كنترل خودش بود منتقل كرد و در مقابل آن صدها ميليون دلار پرداخت كرد  مشابه اين محصولات در مناطق تحت كنترل ارتش آزادي نيز بود ولي رژيم اسد با گلوله‌باران آنها را مي سوزاند تا ارتش آزادي نتواند از آن استفاده كند.
براستی چه کسانی در پس‌ِ پردۀ این باصطلاح شرکت‌های تجاری پنهان شده‌اند؟ تحقیقات یک ساله تجمع روزنامه نگاران بین‌المللی نشان می دهد که افراد پنهان شده در پشت این مؤسسات ساختگی، چهره‌های گوناگونی دارند؛ در میان آنها لااقل ٣٣ شرکت و شخصیت وجود دارند که از سوی خزانه‌داری آمریکا مورد تحریم قرار گرفته اند. 

برخی از این شرکت‌های ساختگی، به سازمان های موسوم به تروریستی وابسته اند (مثلاً به حزب الله لبنان)؛ یا دیکتاتورها پشت آنها پنهانند (مثل بشار اسد)؛ یا رؤسای باندهای قاچاق مواد مخدر در مکزیک و گواتمالا و اروپای شرقی خود را پشت این شرکت‌ها پنهان کرده اند.
قاچاقچیان اسلحه در آفریقای جنوبی و زیمبابوه هم مشتری پروپاقرص این نوع شرکت‌ها هستند، و سرانجام باید از کشورهایی همچون ایران و کره شمالی نام برد که بدلیل فعالیت های اتمی مورد تحریم‌های بین المللی قرار داشته و یا دارند، و بیاری این شرکت‌های ساختگی به فعالیت‌های تجاری می پردازند و تحریم ها را دور می زنند.
باید گفت که برخی مشتری‌ها که حساسیت های زیادی در اطرافشان وجود دارد و بهمین دلیل مایلند بکلی ناپیدا بمانند، معمولاً بیاری ٣ یا حتی ٤ شرکت ساختگی که بطور پیچیده ای بهم ارتباط دارند دست به فعالیت می‌زنند. این شرکت ها در چهار گوشه دور افتاده دنیا ثبت شده ‌ند و مثل عروسک‌های روسی در هم تنیده اند تا هر نوع تحقیق مالیاتی یا امنیتی درباره خود را ناممکن یا دشوار سازند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر