مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۵ فروردین ۱۴, شنبه

صدور تروریزم و مروری بر سوابق تروریستی رژیم- دستگیری چند تروریست ایرانی در آذربایجان


صدور تروریزم و مروری بر سوابق تروریستی رژیم-   دستگیری چند تروریست ایرانی در آذربایجان
     
        Wednesday, 22 February 2012 14:51
 
دستگیری چند تروریست ایرانی در آذربایجان
بنا به تایید وزارت کشور اذربایجان ،بعد از حملات تروریستی و بمب گذاری شده در کشور هند ، گورجستان و متعاغب ان در تایلند بدست نیروهای سپاه قدس و وزارت اطلاعات رژیم ایران نتیجه نداد، حملات سپاه قدس و اطلاعات در باکوی اذربایجان به زمین خورد و افراد ان بدست پلیس اذربایجان دستگیر شدند، ظاهرا این عده مدتها بود که تحت نظر بوده و پلیس در انتظار فرصت مناسب برای به دام انداختن افراد بیشتری از افراد وابسته به رژیم ایران که برای عملیات تروریستی به خاک اذربایجان و تحت لوای توریست و تاجر وارد شده بودند، کمین کرده بود.  
تلویزیون دولتی جمهوری آذربایجان به نقل از وزارت امنیت ملی این کشور اعلام کرد که نیروهای پلیس شماری از افراد مرتبط با سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و افراد حزب الله لبنان را دستگیر کرده است. به گزارش آسوشیتدپرس گزارش تلویزیون دولتی آذربایجان تاکید کرده است که این افراد متهم به برنامه ریزی برای حملاتی علیه شهروندان خارجی در این کشور هستند.
 
این گزارش می افزاید که افراد دستگیر شده اقدام به جمع آوری اطلاعات از اهداف مورد نظر و خرید سلاح و مواد منفجره کرده بودند. این دستگیری ها پس از زخمی شدن یک دیپلمات اسرائیلی در هند با انفجار یک خودروی بمب گذاری شده و خنثی کردن یک بمب در گرجستان صورت می گیرد.
در تایلند هم پلیس و نیروهای امنیتی ان کشور یک گروه از ماموران ادم کش وزارت اطلاعات و سپاه قدس را دستگیر کردند، یکی از انان به نام لیلا روحانی به تهران گریخت و دو نفر دیگر در بانکوک و مالزی دستگیر شده و شواهد و مدارک انکار ناپذیری از خود به جای گذاستند.
مقام های تایلندی شماری از ایرانیان را به عنوان مظنونان این حادثه معرفی کرده است. اسرائیل جمهوری اسلامی ایران را عامل این حملات دانسته است. پس از این اتهامات وزارت امور خارجه آذربایجان سفیر ایران در باکو را احضار کرد و در پیامی که به او داد خواستار آن شد تا تهران "به این ادعاهای سخیف، دروغ و بی پایه و اساس" خاتمه دهد. در همان وقت برگزاری مسابقه فوتبال دوستانه میان تیم های ملی اسرائیل و آذربایجان، و به مانند مسابقه تیم های فلسطینی با تین های اسرائیلی، خشم مقام های ایرانی را بر انگیخت. این در حالی است که باکو ایران را متهم به پشتیبانی از اسلامگرایان تندرو و تروریست در خاک آذربایجان می کند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر