۱۳۹۵ اردیبهشت ۲, پنجشنبه

چاغرچی قاتل علی اکبر قربانی که مزدور ترک بود به ربودن اعتراف کرد واین مجاهد را در زیر شکنجه بشهادت رساند

چاغرچی قاتل علی اکبر قربانی که مزدور ترک بود به ربودن اعتراف کرد واین مجاهد را در زیر شکنجه بشهادت رساند

چاغرچی قاتل علی اکبر قربانی که مزدور ترک بود به ربودن اعتراف کرد واین مجاهد را در زیر شکنجه بشهادت رساند

چاغرچی در سال 1371 طی اظهاراتی که در مطبوعات ترکیه منتشر شد، اعتراف کرده بود که علی اکبر قربانی را ربوده و در یک خانه امن به مأموران وزارت اطلاعات تحویل داده است و آنها وی را مثله کرده بودند.
او صدای علی اکبر قربانی را تا چند روز از زیر زمین خانه می‌شنیده و سپس جسد او را برای دفن تحویل می‌گیرد. این موضوع بحران شدیدی را میان ترکیه و رژیم آخوندی دامن زد و دولت ترکیه خواستار اخراج 4دیپلومات تروریست رژیم از این کشور شده بود. قریب 7ماه بعد از ربوده شدن علی اکبر قربانی و در دیماه همان سال با دستگیری گروهی از تروریستهای وابسته به رژیم در ترکیه، محل اختفای جسد او کشف شد. همه شواهد و اظهارات پزشکی قانونی گواه این بود که علی اکبر قربانی روزهای متمادی تحت وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها قرار داشته است. اما علی اکبر قربانی قهرمانانه مقاومت می‌کند و کمترین اطلاعاتی به دشمن نمی‌دهد. 

علی اکبر قربانی زیر شکنجه به‌شهادت می‌رسد

دژخیمان درمانده و مأیوس او را زیر شکنجه به‌شهادت می‌رسانند. شکنجه‌گران او را مثله کرده و بسیاری از اجزای بدن او را بریده بودند. متعاقباً عوامل وزارت اطلاعات به کمک مزدوران ترک خود جسد را به حومه استانبول در اطراف شهر ساحلی ”جینارجیک“ منتقل نموده و در زمین بایری در اراضی جنگلی محله حسن‌با در قبر کم عمقی دفن کردند. ”عصمت سزگین“ وزیر کشور ترکیه بعد از دستگیری تروریستها در مصاحبه‌یی در 15 بهمن 1371 گفت: بازجویی از علی اکبر قربانی 10روز طول کشیده و توسط 2نفر ایرانی انجام شده بود. 
وی در همین روز فاش ساخت: یک سلاح 5MP که در سال 1977 از طرف آلمان فدرال به پلیس مخفی شاه فروخته شده بود، در خانه تیمی تروریستها کشف شده است. 
به‌نوشته روزنامه حریت ترکیه به‌دنبال کشف جسد علی اکبر قربانی پلیس اعلام کرد: «جسد علائمی از شکنجه‌های شدید اعمال شده قبل از مرگ را داشت ناخنهایش را کشیده بودند آلت تناسلی‌اش بریده شده بود و با طناب او را خفه کرده بودند».

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر