sardar-vahid_khameneii-ahmedinejad.jpg
او همیشه پست سر علی خامنه ایی رهبر نظام ایران است، او همه کاره و رازو محرم خامنه ایی است و کلیه دستورات ظریف وامنیتی از دستگیری تا قتل گرفته، از  جابجایی افراد در پست های مختلف گرفته تا تقسیم پول را از طرف خامنه ایی به دولت وارگانهای امنیتی و سپاه ابلاغ میکند، پاسدار وحید که در خلوت اتاق فکر رهبر شرکت مستقیم دارد، فرماندهی دستگیری اخیر موسوی و کروبی را شخصا در دست داشت، وحید حقانیان در حقیقت معاون اجرایی سیاسی و امنیتی بیت خامنه ایی است، به عبارتی اجودان محرم نظامی و امنیتی شخص رهبر.
سردار پاسدار وحید فقط برای اجرای دستورات مهم و سری بیت خامنه ایی از خانه خارج میشود، به هنگام خروج یک گروه 13 نفره تا دندان مسلح از او محافظت میکنند و قدرت او حتی از ریئس جمهور خامنه ایی یعنی احمدی نژاد بیشتر است و با امدن او به
مراکز قدرت رژیم مسئولین میدانند که باید  حرفهای او را بدون چون و چرا قبول و اجراء کنند.وحید حقانیان به هنگام دزدیدن رای مردم در شب انتخابات 2009 در وزارت کشور بود و رهبر فقط از طریق او با حسین طائب فرمانده بسیج وقت و جعفری فرمانده سپاه در تماس بود. گفته میشود که او بعد از خامنه ایی تنها کسی است که میتواند از مجتبی ولیعهد خامنه ایی انتقاد کند.
اطلاعات زیادی از خانواده او در دست نیست و کلیه زندگی و تحرکات او فوق محرمانه قلمداد مییشود، کمتر حرف میزند اما دستی بلند و قدرتمند در حاکمیت سیاه رژیم دارد.
سايت‌هاي خبري مخالفان دولت ايران مدعي شده‌اند که دفتر آيت‌الله‌خامنه‌اي نقش اصلي را در «ربودن» رهبران معترضان داشته است. اين سايت‌ها از “آقاي وحيد” به عنوان مسئول اجراي “عمليات بازداشت” آقايان کروبي و موسوي نام مي‌برند.
پايگاه اطلاع‌رساني حزب اعتمادملي، سحام‌نيوز، در گزارشي مدعي شد که فردي از اعضاي دفتر آيت‌الله خامنه‌اي به نام “وحيد حقانيان” فرماندهي بازداشت و انتقال مهدي کروبي و همسرش را بر عهده داشته است.آقاي وحيد” کيست؟
سايت‌هاي مخالفان از آقاي وحيد به عنوان “دست راست و مباشر اصلي” رهبر جمهوري اسلامي ياد مي‌کنند. اين سايت‌ها نخستين حضور وي در رسانه‌هاي را مربوط به مراسم تنفيذ دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري مي‌دانند.
در اين مراسم بر خلاف روند معمول که حکم تنفيذ توسط رييس جمهورقبلي، رييس مجلس خبرگان و يا يکي از مسئولان رده‌بالاي حکومت به دست آقاي خامنه‌اي داده مي‌شد، اينبار اين کار توسط شخصي که به عنوان “وحيد حقانيان” از او ياد مي‌شود صورت گرفت.
وحید حقانیان که بیشتر با عناوین «سردار وحید» و «آقا وحید» شناخته شده‌است یکی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که هم اکنون معاون اجرایی دفتر رهبری است. سایت‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی ایران، از وحید حقانیان به‌عنوان «دست راست و مباشر اصلی خامنه‌ای» یاد می‌کنند.[۱]همچنین از وی به عنوان یک چهره بسیار بانفوذ و قدرتمند نام برده می شود که وظیفه ابلاغ تصمیمات و نقطه نظرات ایت الله خامنه‌ای به دستگاه‌های مختلف سیاسی، امنیتی و نظامی و ایجاد هماهنگی میان آنها را بر عهده دارد.
تنها اطلاعات تقریبا تایید شده‌ای که درباره گذشته وحید حقانیان وجود دارد این است که اصالتی اصفهانی دارد. او هم اکنون در شهرک قائم زندگی می کند و همسایه دیوار به دیوار آیت الله ری شهری و حجت السلام محمدی گلپایگانی است. او از معدود پاسدارانی است که بدون داشتن سابقه نظامی به سرعت پس از عضویت در سپاه دارای منصب فرماندهی می گردد، چرا که در سال ۱۳۶۴ وی فرمانده گشت های انتظامی امنیتی سپاه پاسداران در تهران موسوم به "گشت ثارالله" می گردد. فرماندهی گشت ثارالله آن سالها در مجاورت کاخ سعد آباد تهران در پادگان امام علی بوده است و نکته جالب دیگر آن که وحید از جمله افرادی بوده است که بسیاری به شوخی آنرا جزو املاک آن پادگان می نامیده اند، چرا که این پادگان در گذر سالها در بین نیروهای سپاه چندین بار تغییر کاربری داده است و وحید حقانیان همچنان در آن پادگان مشغول خدمت بوده است. و در همین پادگان بود که سرنوشت وی رقم خورده است. وی گرچه ماموریت خطیر و مهمی در تهران داشته است اما از جبهه‌های جنگ نیز غافل نبوده است و در سال ۱۳۶۶ در عملیات بیت المقدس سه بشدت از ناحیه شکم و پا مجروح می گردد که اثرات آن هنوز در هنگام راه رفتن وی مشهود است.[۲]
او همان کسی است که در مراسم تنفیذ دور دوم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، حکم تنفیذ را به آیت الله خامنه‌ای تحویل داد تا او به نوبهٔ خود آن را به احمدی نژاد تحویل دهد.[۳] این کار معمولا توسط رئیس جمهور قبلی یا رئیس مجلس خبرگان یا افرادی در رده‌های مشابه انجام می‌گرفته‌است. وی همچنین در مراسم تحلیف احمدی نژاد در مجلس شورای اسلامی حضوری بسیار پر رنگ داشت و در ردیف اول مجلس دقیقا در مرکز فرماندهان رده اول نظامی قرار داشت بطوریکه به نظر می‌رسید او دارای مقام بالاتری از تمام نظامیان حاضر نظیر فیروزآبادی و جعفری است.[۴] همچنین احتمال می‌رود «آقای وحید» مورد اشاره در خاطراتابوالفضل فاتح، مسئول کمیته رسانه و تبلیغات ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی، از روز انتخابات ریاست جمهوری در ۲۲ خرداد نیز کسی جز سردار وحید نباشد.

اقاي حقانيان همچنين در مراسم تحليف محمود احمدي‌نژاد در مجلس شوراي اسلامي نيز حضور بسيار پر رنگي داشت و در رديف اول مجلس در کنار فرماندهان نظامي همچون حسن فيروزآبادي فرمانده ستاد کل نيروهاي مسلح و محمدعلي جعفري فرمانده سپاه پاسداران قرار گرفته بود.