مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

مزدوران را بشناسید که در سرکوب مردم ایران دست دارند

۱۳۹۶ مرداد ۷, شنبه

سونامی تحریمها دارد فرا می‌رسد!

سونامی تحریمها دارد فرا می‌رسد!48ساعت پس از تصویب لایحه قانونی مقابله با فعالیتهای بی‌ثبات‌کننده رژیم آخوندی توسط مجلس نمایندگان آمریکا با 419رأی مثبت، سنای این کشور نیز با اکثریت مطلق 98 بر 2 آن را مورد تصویب قرار داد.

در پی این رویداد، اکنون به‌وضوح می‌توان دید که زلزله وحشت، سراپای رژیم را فراگرفته است. اگر ‌چه باندها و دستجات مختلف حکومتی با بیانها و موضعگیریهای متفاوتی به ‌تصویب این تحریمهای فراگیر واکنش نشان داده‌اند، اما فصل‌ مشترک آنها وحشت از شرایط جدید است که عمدتاً می‌کوشند این وحشت را به شیوه‌های مختلف و از جمله با نعل وارو زدن و کم‌اهمیت و بی‌اثر شمردن آن، مخفی کنند.

یک دسته می‌گویند: باید «عکس‌العمل انقلابی» داشته باشیم و به‌ «قانون اقدام متقابل» مصوبه سال قبل مجلس عمل کنیم. یعنی غنی‌سازی 20درصدی را از سر بگیریم تا «برای طرف مقابل هزینه ایجاد کنیم». (1) 

برخی نیز مانند آخوند جلاد رئیسی، ضمن تأکید بر حفظ برجام می‌گویند: «دولت موظف است اقدام کند، باید اوّل کاری کند که تحریمها در داخل اثرگذار نباشند. دوّم حقوق کشور در برجام را از چنگ دشمن بیرون بکشد و سوّم از حیثیت ملی در برابر تحقیرهای دشمن محافظت کند». (2) 

روحانی و جماعت او هم در حالی که به‌برجام چسبیده‌اند و مانند روحانی قسم و آیه می‌خورند که هرگز نقض کننده برجام نخواهند بود (3) و راه‌حل را در مذاکره با الگوی برجام می‌دانند و می‌نویسند: «همان‌طور که در دوره ریاست جمهوری اوباما با جان کری دیدار و گفتگو صورت گرفت و مشکلات را حل کردند الآن هم باید همان شیوه را در پیش گیرند». (4) 

و جماعت دیگری مانند علی لاریجانی رئیس مجلس ارتجاع می‌گویند: «90درصد تحریمهای مصوبه جدید آمریکا، در حال حاضر موجود است، فقط آن را قانونی کردند، فقط پیاز داغ تحریمها را زیاد کردند؛ سپاه قدس قبلاً هم تحریم بود، صدا و سیما و رسانه‌ها نباید اضطراب ایجاد کنند، نباید در دام تبلیغاتی آمریکاییها بیفتیم؛ می‌خواهند ما را عصبانی کنند».

در زمره این جماعت گماشته خامنه‌ای در نمایش جمعه تهران روی دست دیگران بلند شده و مدعی است که اصلاً این تحریمها، مانند جنگ ۸ساله، از «الطاف خفیة الهی است». (5) 

و آخوند علم‌الهدی نیز سقف جدیدی زده و به‌طور خنده‌داری تصویب تحریمها را «نشان از درماندگی آمریکا و استیصال استکبار جهانی... در برابر رشد و توسعه‌ای که انقلاب ما و اصول ما و ارزشهای ما دارد در دنیا پیدا می‌کند» دانست.

معلوم نیست که اگر این تحریمها «الطاف خفیة الهی است» پس این همه آه و ناله از بدعهدی آمریکا و این همه ابراز وحشت برای چیست؟ اما روشن است که این حرفهای پوچ و مسخره، به‌منظور سرپا کردن نیروهای روحیه باختة رژیم است. اما در این میان صدای ابراز وحشت کسانی که این تحریمها را مقدمه سیاست آمریکا مبنی بر تغییر رژیم می‌دانند، واضحتر از بقیه به‌گوش می‌رسد؛ از جمله پاسدار رضایی سرکردة‌ پیشین سپاه پاسداران صراحتاً می‌گوید:‌ تحریمهای جدید آمریکا بدترین نوع تحریمهاست... فصل سوم آن براندازی نظام است». (6) 

ابراز وحشتها از «تغییر» و «سرنگونی» و «سوختن برجام» همه یک پیام و یک مضمون واحد دارند؛ این‌که رژیم به‌نقطه تعیین تکلیف ناگزیر رسیده و باید مسیر خود را انتخاب کند و زمان زیادی نیز برای انتخاب ندارد. روشن است که شخص خامنه‌ای باید این تصمیم را بگیرد و تعیین تکلیف کند که آیا آن چنان‌که این لایحه قانونی می‌خواهد، از آزمایشات موشکی، از جنگ‌افروزیهای منطقه‌یی، از صدور تروریسم و از اعدام و شکنجه و نقض وحشیانه حقوق‌بشر دست برمی‌دارد؟ و به‌بیان دیگر پای برجام‌های 2و 3و 4و... سرکشیدن جامهای زهر مربوطه خواهد آمد یا درصدد مقابله‌جویی است؟! 

خامنه‌ای تاکنون زبونانه سکوت کرده است و نه تنها درباره مصوبه اخیر کنگره و سنا، هیچ موضعی نگرفته بلکه از هنگام مطرح شدن تحریمهای جدید، راجع به‌ آن سخن نگفته است. آخرین باری که خامنه‌ای درباره تحریمها حرف زده در تاریخ 3آذر 95 است که درباره تمدید تحریم ۱۰ساله گفت: «اگر این تحریم بشود، قطعاً نقض برجام است و بدانند قطعاً جمهوری اسلامی در برابر آن واکنش نشان خواهد داد». اما او نه در برابر تصویب و تمدید تحریمهای 10ساله موضع گرفت و نه درباره تحریمهای اخیر کلمه‌یی گفته است که به‌گفته مهره‌ها و رسانه‌های رژیم شرایط را به‌‌‌‌قبل از برجام و بسا بدتر از آن برمی‌گرداند. البته سکوت و اعلام نکردن موضع، لزوماً به‌معنی تصمیم نگرفتن نیست، چه بسا او مانند قضیه برجام و توافق هسته‌یی تصمیم به‌سر کشیدن جامهای زهر که پیش روی اوست، گرفته باشد، اما از آنجاکه بایستی هوای نیروهای خاص خودش را هم داشته باشد، به شیوه نمدمالی یعنی با دوگانه‌گویی و اتخاذ مواضع دوپهلو خرد خرد و به‌تدریج جام‌ زهر را به‌‌‌‌ ‌خورد نظام می‌دهد؛ علت کش آمدن برجام نیز همین بود، اما اکنون خامنه‌ای دیگر چنین فرصتی ندارد، قطار تحولات که با سرعت و شتابی سرسام‌آور پیش می‌رود، منتظر این پا و آن پا کردن او که باید بین «له شدن زیر فشارها» و «تنزل بی‌پایان» تصمیم بگیرد، نخواهد ماند.

پانویس: ـــــــــــــــــــــــــــ
1 ـ ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیسیون انرژی مجلس دوره قبل ـ روزنامه حمایت ـ ۴مرداد
2 ـ خبرگزاری ایلنا -6مرداد
3 ـ «قرآن به‌ما می‌آموزد که ما مسلمانها هرگز آغازگر شکستن عهدها و پیمانها نخواهیم بود». از سخنان روحانی در جلسه هیأت دولت 4مرداد
4 ـ علی خرم از مهره‌های باند روحانی ـ سایت حکومتی رویداد ـ 6مرداد
5- آخوند صدیقی ـ 6مرداد
6 ـ سایت حکومتی انتخاب‌ ـ ۵مرداد ۹۶

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر